Jak si postavit terárium pro hady

Toužíte po nevšedním domácím mazlíčkovi? Pořiďte si například hada. Hadi, i když se jich stále mnoho lidí štítí, jsou čím dál atraktivnější. Mnozí lidé si právě těmito tvory zahání fobii, kterou mají právě z nich samotných. Je to sice paradoxní, vlastnit něco, z čeho máte strach a co ve vás budí respekt, ale je dokázáno, že právě to, z čeho máte strach, vám strach dokáže také rychle zahnat. Hadi se však pořizují nejen kvůli zničení fobie, ale také proto, že jsou pro mnohé z nás roztomilí a krásní. Hadi jsou navíc tichým domácím mazlíčkem, o něhož se nemusíte zvlášť starat. Jsou samostatní, krmit je můžete jednou za čtrnáct dní, proto i v době dovolené mohou být sami doma, aniž by se o ně někdo staral. I díky tichosti a nenáročnosti jsou čím dál víc pořizovaní. Pokud si také plánujete koupit hada, určitě přemýšlíte zejména o tom, jaký druh hada si zvolíte. Ne všichni hadi jsou vhodní pro domácí chov, někteří jsou jedovatí, jiní mohou svým kousnutím člověka usmrtit do několika minut. Kromě konkrétního druhu byste však měli myslet i na to, jak postavíte terárium.

Jak by mělo terárium vypadat?

Terárium je místo, kde had žije. To není třeba představovat. Otázkou je, jak by takové terárium mělo vypadat. Vždy je nutné ho postavit v takové velikosti, aby se do něj had vešel. Je nutné, aby byla v teráriu dostatečná vlhkost a také aby bylo vhodně a správně osvíceno. Z jakého materiálu či jak konkrétně bude vypadat terárium, to se nechává na samotných chovatelích.

Ať je stavba terária hrou

Na stavbu terária si nemusíte volat žádného specialistu. Nemusíte dokonce investovat do terária v obchodech, stačí, když si zakoupíte potřebné součástky v internetovém obchodě ALUHOBBY. Právě ve zmiňovaném e-shopu najdete součástky, díky nimž postavíte nejen terárium, ale také voliéru či případně klec pro ptáky, a to nejen rychle a snadně, ale taky to pro vás bude obrovská zábava.

Publikováno: 27. 07. 2018

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator