Jak vybrat podlahu, abyste s ní byli spokojení?

Rekonstrukce interiéru by měla proběhnout hezky od podlahy. Ale po jaké podlahové krytině sáhnout, když jich výrobci nabízí takové množství? Zeptali jsme se odborníků z firmy JUPEKO – podlahy České Budějovice.

Využití místnosti

Vybírat podlahu pouze podle jejích estetických vlastností je velká chyba. Například dřevěné podlahy České Budějovice nejsou ideální do míst, kde by byly trvale ve styku s vodou. A samozřejmě to platí i obráceně. Do vlhkých prostor je jako stvořená dlažba, která by ovšem v dětském pokoji příliš neobstála. Proto se v prvé řadě zaměřte na vlastnosti a až poté vybírejte konkrétní dekor.

Odolnost a životnost

Je naprosto logické, že chcete, aby vám podlaha vydržela co nejdéle v původním stavu. Pak přijměte fakt, že odolné podlahové krytiny mají svou cenu. Na druhou stranu však nebudete muset po mnoho dlouhých let řešit výměnu.

Plovoucí kontra lepená

Velkou výhodou plovoucí podlahy je možnost snadné demontáže i výměny jednotlivého kusu. V tomto směru jsou dobrou a zároveň ekonomickou volbou laminátové podlahy České Budějovice. Co se týče nalepení krytiny napevno, výhodou je pevnější pocit při chůzi, což zvyšuje exkluzivitu podlahy. Opět samozřejmě záleží na specifických podmínkách a typu krytiny.

Údržba a renovace

Dalším důležitým aspektem výběru podlahy je náročnost na údržbu. Moderní podlahový krytiny jsou na tom vesměs podobně a z hlediska pravidelného čištění stačí pravidelné vysávání či vytírání. Některé však přeci jen vyžadují důkladnější péči, ale za tu se vám odvděčí delší životností. Skvělým příkladem je dřevo, které lze na rozdíl od jiných materiálů renovovat.

Netápejte, nechte si poradit

Máte pocit, že se ve světě podlahových krytin ztrácíte jako Alenka v Říši divů? Nevadí, odborníci u JUPEKO vám rádi doporučí vhodný typ podlahy s ohledem na vaše individuální požadavky. Více na www.jupeko.cz.

Publikováno: 10. 03. 2018

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat podlahu