5 velkých výhod tepelných čerpadel

Chystáte se stavět dům nebo rekonstruujete starší bydlení a nevíte, zda zvolit tepelné čerpadlo, nebo raději kotel na tuhá paliva či jinou, u nás tradičnější možnost? Prozradíme vám pět výhod, které byste měli o nejekologičtějším způsobu vytápění vědět. Navíc jsme porovnali jednotlivé typy pro  lepší představu o tom, jaké tepelné čerpadlo se bude nejvíce hodit právě pro vás.

5 výhod čerpadel

Tepelná čerpadla mnohé zájemce odrazují vyšší pořizovací cenou a vidinou o něco náročnější instalace. Následující výhody však tyto nevýhody převažují. 1. Velmi nízké náklady na vytápění domu Investice do tepelného čerpadla je sice vyšší, ovšem z dlouhodobého hlediska se vyplatí. Díky čerpadlu snížíte náklady na vytápění na minimum.

2. Nárok na nižší sazbu elektrické energie

Kdo má tepelné čerpadlo, získá také nižší sazbu elektrické energie. Ušetříte díky tomu nejen za vytápění, ale i při provozu ostatních spotřebičů.

3. Teplo bez práce

Kotel na tuhá paliva znamená hodně fyzické práce. Tepelné čerpadlo vás nepotřebuje, pracuje samo.

4. Ovládání přes internet

K tomu, abyste ovládali moderní tepelné čerpadlo, nemusíte být doma – přes internet ho lze ovládat odkudkoli. Optimální teplotu nastavíte ještě před tím, než opustíte kancelář.

5. Bez zplodin

Tepelné čerpadlo nevypouští do okolí žádné zplodiny - neznečišťuje životní prostředí a právem mu náleží titul nejekologičtějšího topného systému.

Jaký typ čerpadla zvolit?

Čerpadlo voda-voda čerpá energii ze zemní vody. Kdo má možnost se na ni napojit, nebude pro své čerpadlo potřebovat žádné záložní zdroje. Co se týče účinnosti, vede si tepelné čerpadlo voda-voda lépe než čerpadlo voda-vzduch. Jeho další výhodou, oproti čerpadlu vzduch-voda, je, že mu nehrozí poničení vlivem klimatických podmínek. Je ovšem náročné na projektování a instalaci, jeho údržba navíc vychází o dost dráž než u jiných čerpadel. V těchto ohledech vede čerpadlo vzduch-voda. Nejúčinnější, nejspolehlivější, nejekonomičtější a nejtišší je čerpadlo země-voda. Instalace kolektorů ale vyžaduje hodně prostoru, navíc nad ně nelze nic stavět ani vysadit stromy. Chcete se o tepelných čerpadlech dozvědět více? Obraťte se na odborníky z alpha-innotec.cz a nechte si poradit s výběrem optimálního zařízení.

Publikováno: 20. 10. 2019

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator