Jak vypadá kuchyň v rustikálním stylu a proč se do ni zamilujete i vy?

Toužíte po krásné kuchyni, ale nemůžete se rozhodnout pro správný styl? Pokud vaše srdce netíhne k modernímu minimalismu, vydejte se opačnou cestou. Zvolte si nestárnoucí rustikální kuchyni, která se vyznačuje nenapodobitelným kouzlem, zdobností, přírodními materiály a nádechem domácí pohody. Kuchyň je středobodem domácnosti. Rodina se v ní několikrát denně setkává, a to nejen v souvislosti s jídlem. I proto se dostává do popředí úplně jiné pojetí interiéru než v dobách nedávno minulých. Miniaturní kuchyně jsou pryč a návrat slaví prostorné a útulně zařízené místnosti.

Charakteristika rustikální kuchyně

Rustikální kuchyně jsou opravdové. Poctivé řemeslné zpracování a přítomnost přírodních materiálů vzbuzují pozitivní emoce. K hlavním znakům patří přirozená ležérnost, uvolněný dojem a důraz na komfort. Atraktivitu umocňuje prostornost a světlost. Žádoucí jsou středové varné nebo mycí ostrůvky. K nejčastěji používaným materiálům patří jehličnaté dřeviny, jako jsou smrk a borovice. Používá se také dřevo listnáčů. Zájemci preferují ořech, buk, dub, třešeň, hrušku a olši. Korpusy bývají laminované, ale u předních pohledových ploch je kladen důraz na přirozený vzhled a prvotřídní vlastnosti přírodnin. Kvalitní rustikální kuchyně vám bude dělat radost každý den a nikdy se neokouká.

Rustikální není vždy podobný

Pojem rustikální kuchyně je obecný a v praxi zahrnuje několik různých stylů vycházejících z kultury a tradic daných oblastí. České rustikální kuchyně vychází z venkovského stylu a dřevo je v nich prezentováno s viditelnými nedostatky a patinou. Samozřejmě nesmí chybět tradiční dekorace a doplňky. Příznivce si nachází také jednoduchý severský styl, pro který je typická práce se světlým dřevem a bílou barvou. Zároveň se vyznačuje střízlivým zdobením. Na opačném protipólu najdete barevné a bohatě dekorované rustikální kuchyně v jižním stylu. Výrobci kladou důraz na historizující prvky a pestré lakování.

Publikováno: 07. 10. 2016

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: co je rusitkální styl | kuchyně v rustikálním stylu