Znáte výhody anhydritové podlahy?

Čeká vás stavba či rekonstrukce domu, anebo si jen chcete dopřát velmi praktické podlahové vytápění? V obou případech se budete potýkat s pokládkou nové podlahy. Co byste však odpověděli na otázku, který stavební materiál je pro to nejvhodnější? Pokud vám na mysl přišel pouze beton, měli byste rozšířit své obzory a upřít svou pozornost i na anhydrit. Tento stavební materiál je v mnoha ohledech praktičtější a dokáže beton plně nahradit. Chcete-li ušetřit, zkrátit si dobu realizace, a navíc neohrozit statiku nemovitosti, určitě se vám bude tento stavební materiál zamlouvat.

Co je anhydrit a jaké jsou jeho vlastnosti?

Popularita anhydritu vyplývá zejména z pevnosti v tahu za ohybu. Velmi rychle tuhne a dá se vysoušet již za 24 hodin. Pokládka je tak velmi rychlá a není během ní čas na opravy nerovností. Pokud se na realizaci anhydritové lité podlahy necítíte, měli byste si k ní přizvat stavební firmu, která má s anhydritem adekvátní zkušenosti. Vyhnete se díky tomu nepříjemnostem se špatně položenou podlahou. V souvislosti s výhodami stojí za zmínku především úspora, kterou vám anhydritová podlaha ve výsledku přinese. Vzhledem k tomu, že se pokládá "na jeden zátah", nebudete nuceni platit za opravy. A odpadá také nutnost štěrkování. Pakliže se chystáte na realizaci anhydritové podlahy do celého domu, ušetříte velmi zajímavou částku, což je v dnešní době, kdy dramaticky roste cena stavebního materiálu, ohromné plus.

Proč je anhydrit vhodný pro podlahové vytápění?

Rozhodli jste se, že si zpříjemníte domov podlahovým vytápěním? V dnešní době již není výsadou těch majetnějších, ale vzhledem k cenové nenáročnosti si ji může pořídit téměř každý. Je proto dobré vědět, že anhydrit je homogenní a velmi dobře se prohřívá. Je proto ve spojení s podlahovým vytápěním vhodnější, než beton. Zde si můžete přečíst podrobnější porovnání na téma anhydrit, nebo beton.

Chcete perfektní podlahu?

  • Anhydrit vaši stavbu nezatíží jako beton.
  • Anhydrit je v konečném součtu levnější.
  • Anhydrit je možno vysoušet za čtyřiadvacet hodin.
Zajímá-li vás, kolik anhydrit stojí, podívejte se na lité podlahy ceník na stránkách společnosti anhypodlahy.cz.

Publikováno: 12. 03. 2022

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator