Jak zastínit terasu? Pořiďte si markýzu!

Léto je v plném proudu a nepochybujeme, že si ho užíváte plnými doušky. Jenomže co si počít v momentě, kdy nám ostré sluneční paprsky začnou být na obtíž? Čeho je moc, toho je příliš - a když je příliš sluníčka na venkovní terase, může se jinak příjemné posezení úplně pokazit. Naštěstí existuje efektivní a cenově dostupný způsob, jak se daným problémem vypořádat. Zvažte pořízení venkovní markýzy, která patří k nejoblíbenějším exteriérovým stínícím prvkům. Nejenže vykouzlí příjemnou atmosféru, ale navíc umocní celkový dojem z vašeho bydlení. Co byste řekli na to, kdyby se vaše terasa proměnila v místo, které připomíná přímořskou riviéru? Chybět už bude jen pohled na moře...

Výsuvná, nebo kazetová?

Venkovní markýzy jsou k mání v rozličných provedeních. Budete si moc vybrat mezi výsuvnou a kazetovou variantou, které se na první pohled příliš neliší. Kazetové markýzy však disponují elegantní kazetou, do kterého se markýza zasune a bude chráněna před znečištěním a případným poškozením. Ani výsuvné markýzy nejsou špatnou volbou – kazeta je však výrazně odolnější.

Slaďte svou novou markýzu se stávajícím exteriérem

Ať už vaše volba padne na klasiku v podobě výsuvné markýzy nebo bytelnější kazetové markýzy, budete muset vyřešit i další dilema. Markýzy se vyrábí v širokém spektru designů a barevných kombinací. Vyberete si elegantní jednobarevnou tkaninu, nebo naopak vsadíte na stylový kabátek hýřící barvami? Výběr je otázkou vašeho vkusu a důležité je jen to, aby tkanina odolala UV záření, vodě a plísním. V tomto ohledu stojí za zmínku markýzy na terasu Plzeň od českého výrobce Universtech.

Pohodlné ovládání a chytrá čidla

Na závěr jsme si nechali několik technických libůstek. Co byste řekli na komfortní ovládání pomocí dálkového ovladače? Máte ho mít. Samozřejmě můžete sáhnout i po běžném „drátovém“ ovládání – ale kdo by odolal možnosti manipulace s markýzou pomocí několika tlačítek? Motorový pohon je navíc šetrnější, protože nezatěžuje ramena. Látka je vždy napnuta do optimální polohy a nedochází k jejímu opotřebení. Neméně praktická jsou i čidla, díky kterým se markýza svine v momentě, kdy zavane silný vítr.

Publikováno: 06. 08. 2015

Kategorie: Zahrada

Autor: administrator

Tagy: markýza na terasu