Vybíráme materiál pro zahradní nábytek

Máte postavený dům, zařízený interiér, zahradu a chtěli byste si zajistit také pohodlné venkovní posezení? Případně hledáte venkovní nábytek na terasu u bytu, nebo na balkon? Výběr konkrétního typu je dosti subjektivní záležitost odvislý od Vašeho designového vnímání a řešení venkovních částí bydlení, ale důležitý je také praktický prvek, který se z velké části odvíjí od materiálu nábytku. Ten totiž velmi ovlivňuje jak životnost a vzhled, tak i praktičnost.

Zahradní nábytek ze dřeva není přežitkem

Pokud trváte ve Vaší zahradě na výlučně přírodních materiálech, pak nemáte prakticky žádnou jinou volbu, než pořízení zahradního nábytku ze dřeva. Ten se výborně hodí především do přírodněji laděných zahrad, krásně doplňuje rostliny a dřeviny a má jednoduše své výrazné kouzlo. Jeho zásadní nevýhodou je ale nutnost častější údržby- dřevěný zahradní nábytek je třeba pravidelně čistit od řas, hub a plísní, ale především obnovovat jeho ochranný nátěr proti povětrnostním vlivům, které mu postupně ubírají jeho krásu.

Moderní ratanový nábytek se v současnosti těší velké oblibě

Pokud chcete venkovní nábytek, který se bude svým vzhledem velmi blížit přírodnímu nábytku, ale jste ochotni smířit se s uměle vyrobeným materiálem, pak je výbornou volbou ratanový venkovní nábytek, který velice věrně imituje nábytek z pravého přírodního ratanu, ale oproti němu jej můžete bez obav umístit ve venkovním prostředí a prakticky se o něj nemusíte starat.

Kovový nábytek se hodí především do moderních zahrad

 

Velkou oblibu si v posledních letech získal také kovový venkovní nábytek a to především v lehkém provedení s kovovou kostrou a prodyšným potahem z umělé síťoviny. Takový nábytek se hodí především k moderním novostavbám, nebo na terasy a větší balkony. Pyšní se prakticky nulovými náklady na údržbu, poměrně nízkou cenou a velkou odolností vůči povětrnostním vlivům (hliník na rozdíl od oceli nerezaví).