Jaké jsou výhody umělého ratanu?

Plánujete koupit zahradní nábytek a do hledáčku se vám dostala varianta spojená s umělým ratanem? Pokud ano, podívejte se spolu s námi na několik výhod, které toto řešení má. Můžete si být jisti, že se tento venkovní nábytek bude dokonale hodit i na vaši zahradu. Dejte tak sbohem onu tolik propagovanému plastu, který na první pohled působí velmi nevzhledně. Tím se pomalu dostáváme k prvnímu pozitivu, kterým je vzhled. Umělý ratan je totiž téměř k nerozeznání od toho přírodního. To je skvělá zpráva pro ty, kteří si potrpí hlavně na zajímavé designové prvky na své zahradě, nebo terase. Tím ale výhody rozhodně nekončí.

Potěší také kvalita a odolnost

Na co většina z nás při výběru zahradního nábytku ohlíží primárně, to jsou také kvalitativní vlastnosti, které se k dané možnosti vážou. V tomto směru jistě potěší fakt, že umělý ratan je materiálem kvalitním a odolným. To se pozitivně podepisuje hlavně na dlouhé životnosti, díky které vám konkrétní kus, třeba ratanová sedací souprava vydrží mnoho následujících let. Samozřejmě bez obav z toho, že by se zub času jakkoliv podepsal na její kvalitě. Zde musíme vyzdvihnout hlavně vlastnosti, které jsou spojené s:
  • Odolností vůči jakýmkoliv rozmarům počasí
  • Odolností vůči přímému slunečnímu svitu
  • Odolností proti nešetrnému a pravidelnému zacházení

Údržba? Minimální

Co je pozitivní informací, která je s daným nábytkem spojena, to je také jeho údržba. Ta je skutečně minimální, jelikož můžete zapomenout na různé konzervační a ochranné přípravky. Ty nemusí být nutné. A tak vaší jedinou péčí může být čištění třeba konkrétních lokálních nečistot. A jak na to? Plně postačí jemný mokrý hadřík, kterým vše šetrně odstraníte a židle, lehátko, stejně jako křeslo bude opět jako nové. Jsou ale i další způsoby čištění, kdy danému materiálu nemusí vadit ani ještě jednodušší tlakové mytí.

Publikováno: 29. 08. 2015

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator

Tagy: výhody umělého ratanu