Nechte si poradit s výběrem poskytovatele internetového připojení!

Nejste spokojeni s cenou či rychlostí svého internetu? Tak změňte jeho poskytovatele. Na internetu je spousta z nás existenčně závislá. Potřebujeme ho k výuce, nakupování i vydělávání peněz. K informovanosti i zábavě. Čím rychlejší, tím samozřejmě lepší. Je to právě rychlost internetu v kombinaci s jeho cenou, která při volbě poskytovatele hraje jednu z hlavních rolí.

Jak rychlý je váš internet?

Nejste si jisti, jak rychlý je váš internet? Tak si ho změřte. Měření rychlosti internetu (respektive datového spojení) je možné na k tomu určených webových stránkách (například na mereni.nej.cz, netmetr.cz či speedtest.cz).

Co ovlivňuje rychlost internetu

Uvědomte si však, že aktuální DSL rychlost ovlivňuje hned několik faktorů v čele s momentálním vytížením routeru. Čím větší množství počítačů, telefonů a tabletů je na něj připojeno, tím se výsledná rychlost snižuje. Internet však mohou zpomalovat i kombinace nevhodných programů a antivirových programů.

Zaměřeno na způsob připojení

Při výběru internetového poskytovatele se také zajímejte o způsob připojení. Tím může být (již zastaralá) kabelová přípojka, bezdrátová síť satelitní, mobilní, elektrická rozvodná, Wi-Fi atd. S tím, jak technologie jdou dopředu, se samozřejmě vyvíjejí i možnosti připojení. V současné době je za nejstabilnější a nejspolehlivější považována mobilní síť optická, kterou provozuje například společnost Nej.cz.

Internetová televize za hubičku

Dalším parametrem, jenž je vhodné při výběru vzít v potaz, jsou další nabízené služby. Někteří poskytovatelé například k internetu za výhodných podmínek nabízejí i internetovou televizi s možností vlastního výběru programů.

Zajímejte se o technickou podporu

Také si zjistěte, zda bude ve vaší lokalitě dostupný servis a technická podpora. Ta obzvláště u tradičních mobilních operátorů nebývá vždy automatická. A vůbec ne levná. Menší poskytovatelé si v tomto ohledu zákazníků často cení mnohem více.

Publikováno: 05. 05. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator