Japonské zahrady - fotogalerie, inspirace

Japonské zahrady jsou rok od roku populárnější a inklinují k nim i Češi. Vábí nás čistota, elegance a smysl pro kompozici. Dost možná i hluboký duchovní význam, který japonskou zahradu povyšuje na umělecké dílo. Počátky těchto zahrad se datují již v 6. století, kdy se Japonci inspirovali v Číně. Původní vzor však přetvořili k obrazu svému a dotáhli jej k dokonalosti. První japonské zahrady vznikaly v okolí města Kjóto a postupně se rozšířily do celého Japonska. V období středověku je Japonci rozdělili dle specifické funkce na několik základních skupin – meditační, parkové, suché, čajové a rezidenční.

Postavit japonskou zahradu tak, aby odpovídala vzorům, jež stvořili japonští mistři, není nic jednoduchého. A to především proto, že v japonské zahradě má každý prvek svůj význam. Žádný kámen nebo větvička neleží na zemi pro nic za nic a nahodile – všechny prvky podléhají určitým pravidlům.

O tom, jak si počínat při realizaci japonské zahrady, se dozvíte v tomto článku – s trochou šikovnosti se můžete postavit zrovna takovou (nebo alespoň malý japonský koutek), která vás zaujme v následující fotogalerii. Samozřejmě ji můžete stylizovat do evropských podmínek – výsledek může být i tak fascinující. A teď načerpejte spoustu inspirace z fotogalerie...

[gallery ids="122,123,124,125,126,127"] Foto: pixabay.com, wikimedia.org

Publikováno: 04. 05. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: administrator

Tagy: japonské zahrady fotogalerie inspirace