Oživte svou domácnost v rytmu nejnovějších trendů

Zútulňování domova je nekonečný proces. Jakmile si bydlení zařídíte podle svého nejlepšího vkusu, přijdou jiné trendy a nedají vám spát. No tak co – alespoň se nenudíte a máte pocit, že váš příbytek žije. Ale pokud jste na ladění dle nejnovějších trendů neměli v poslední době čas, třeba vám některé zajímavé nápady unikly. Nepřestávejte číst a inspirujte se!

Hra černé a bílé

V letošním roce je kombinace černé a bílé velmi důležitá. Objevuje se ve všech časopisech zabývajících se interiéry a podle odborníků jí lidé propadnou. Samozřejmě to neznamená mít interiér „all back and white“. Černou a bílou můžete snadno doplnit o další tóny.

Slučování prostorů

Říká vám něco pojem „hybridní prostor“? Můžete ho mít doma i vy. Stačí, když přesunete určitý kus nábytku z místnosti pro něj typické do jiné. Třeba knihovnu z ložnice do předsíně. A co by vás k tomu mělo vést? Pokud to nebude touha po změně a nevšedním uspořádání (pozor, nesmí být nepraktické!), pak by vás mohl přimět nedostatek místa.

Krása tmavě červené barvy

Nejen černá a bílá, ale také tmavě červená – právě ta je jednou z hlavních barev roku 2018 a určitě byste ji měli dát šanci. Obecně se v domácnostech objevuje stále méně šedi a naopak se uplatňují jasnější a sytější tóny. Za pozornost stojí také tmavě modrá, fialová a zelená. Můžete je bez obav použít na větší plochy!

Moderní zařízení a starožitné doplňky

Zdá se, že minimalismus lehce ustupuje do pozadí a stoupá zájem o dekorativní prvky v podobě starožitností. Chcete praktický příklad? Velmi dobře může vypadat některý ze stylových konferenčních stolků (např na. https://www.atan.cz/konferencni-stolky) a vedle něj křeslo v retro stylu. Anebo si na stěnu pověste starožitné nástěnné hodiny. I ty budou vedle obývací stěny v moderním stylu nepřehlédnutelné. Jistě vás napadne spousta dalších nevšedních kombinací.

Publikováno: 28. 07. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: administrator

Tagy: trendy bydlení 2018