Jízdní kola můžete autem převážet až na třech místech

Chystáte se na dovolenou, a protože jste sportovci, chcete si vzít se sebou i jízdní kola? Možná jste doteď jezdili „v jednom“ a kolo jste vždy nějak vměstnali do kufru. Teď je vás ale víc a potřebujete kola bezpečně převézt nikoli uvnitř, ale z venkovní strany auta. Je to možné. A dokonce až na 3 místech. Stačí mít to správné vybavení.

Kola na střechu

Určitě jste nesčetně krát viděli, že lidé převáží dětská kola i kola pro dospělé na střeše vozů. K tomuto potřebují dva typy vybavení. Prvním jsou střešní nosiče a druhým nosič kol. Střešní nosiče si možná pamatujete z vašich dětských či mladých let, kdy bývaly coby „zahrádky“ na střechách spousty vozidel. Dnes vypadají zcela jinak. Můžete s jejich pomocí převážet i střešní boxy nebo držáky lyží a snowboardů. Jde o takovou „základnu“, na niž pak upevníte další zařízení dle převáženého vybavení. Zvolit střešní nosiče je snadné, stačí uvést výrobce, model případně variantu a ročník. U nás je kvalitním výrobcem Hakr, ze zahraničních např. Thule. Prodejce vám ale rád poradí, jde přece o jeho zájem, aby vám prodal správné zboží. K převozu kol na střeše auta potřebujete ještě střešní nosiče kol. Jde o nejdostupnější variantu, jakou můžete zvolit. Snadno se instalují, a také velmi rychle. Mírně ale zhoršují jízdní vlastnosti a zvedají spotřebu paliva. V běžném provozu to ale většinou ani nepoznáte.

Kde jinde můžete umístit kola?

Kromě střechy můžete kola převážet i na tažném zařízení, pokud jej váš vůz má. Stačí pořídit si nosič kol na tažné zařízení pro 2 – 4 kola. Velkou výhodou je, že tento nosič neovlivňuje jízdní vlastnosti auta. Poslední možností je umístění držáku na zadní - páté dveře auta. Kompletní nabídku i rady najdete na autodoplnky-obchod.cz. Neváhejte se podívat a vyrazte na dovolenou už pozítří.

Publikováno: 29. 09. 2021

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator