Jak topit pohodlně a úsporně? Pořiďte si plynový kotel Junkers

Ačkoliv letošní topná sezóna již oficiálně začala, počasí stále umožňuje změnu topného systému. Pokud s tím stávajícím nejste spokojeni a delší dobu si pohráváte s myšlenkou na pohodlnější, ale přesto ekonomické řešení, máme pro vás skvělý tip. Letošní zimu vám může pomoci překonat některý z moderních plynových kotlů značky Junkers. Argumentem proti plynu je jeho vysoká cena. Tak proč byste se vůbec měli topením tímto druhem paliva zabývat? Protože nic není tak černobílé, jak se na první pohled jeví. Dokonce ani cena plynu. Moderní plynové kotle jsou konstruovány s ohledem na úsporný chod a účinnost se pohybuje od 80 % výše. Není třeba dlouze počítat – rychle vám dojde, že doby, kdy se topení plynem prodražilo, jsou dávno pryč. Starší kotle nebyly ani zdaleka tak úsporné jako ty současné. Vysoké účty za energie mohou souviset také s nehospodárným vytápěním. Uniká-li teplo přes stará okna (a k tomu se navíc topí kotlem s nízkou účinností), pak je naprosto logické, že se plyn prodraží.

Jak správně vybrat plynový kotel?

K hlavním kritériím, na která byste měli při výběru plynového kotle brát zřetel, patří výkon, účinnost a design. Kotel by měl být dostatečně výkonný na to, aby dokázal vytopit plochu i s ohledem na tepelné ztráty. V tomto směru vám rádi poradí odborníci, u kterých budete zařízení nakupovat. Co se týče účinnosti, požadavky na moderní kotle jsou rok od roku vyšší. V současnosti je minimum 80 %. Logicky platí, že s účinnějším kotlem vytopíte domácnost levněji a budete ohleduplnější k životnímu prostředí. A proč brát ohledy na design? Plynový kotel sice neslouží jako interiérový doplněk, ale přesto není od věci, když se přizpůsobí prostředí, ve kterém bude instalován. Na výběr jsou stacionární a nástěnné varianty.

Proč si pořídit plynový kotel Junkers?

Plynové kotle Junkers patří k tomu nejlepšímu, co je v daném segmentu k mání. Jedná se o léty prověřenou kvalitu s více než stoletou tradicí. Když Hugo Junkers vyrobil první plynový kotel, řadě domácnostem tím usnadnil vytápění – lidé již nemuseli vynášet těžké uhlí po schodech do horních pater činžovních domů. Mimo to odpadly starosti s vynášením popela a vymetáním sazí. Tyto výhody samozřejmě přetrvaly dodnes. K nejprodávanějším modelům patří plynové kotle Junkers CERACLASS, které disponují vysokým výkonem, ale nevyžadují mnoho prostoru. Používají se pro vytápění i ohřev vody. Obsluha je snadná a stejně tak i případný servis – technik se k elektronice dostane po sejmutí předního krytu (nemusí snímat plášť jako u jiných modelů). K dalším výhodám patří tichý chod a dostupná pořizovací cena. Ať už vaše volba padne na konvenční kotle, nebo velmi úsporné kondenzační kotle, nechte si poradit od kvalifikovaných odborníků z TEDOR s.r.o. Firma má se značkou Junkers dlouholeté zkušenosti a zajišťuje prodej, montáž i servis.

Publikováno: 16. 10. 2017

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat plynový kotel | kondenzační kotle | plynové kotle junkers