Kalibry a kroužky zakoupíte online

Pokud sháníte nástroje pro práci ve strojírenské výrobě, neobejdete se bez vhodných měřidel a kalibrů. V současné době je kladen důraz především na digitalizaci, přičemž spousta řemeslníků a výrobních firem si objednává potřebné věci i materiál přes internet. Stejnou cestou zakoupíte třeba kalibry a kroužky. V následujících řádcích vám prozradíme, na koho se v této oblasti obrátit. V podstatě nezáleží na tom, jestli potřebujete kalibry M42×1,5, nebo jiné, protože v nabídce společnosti Michovský-TOOLS s.r.o. najdete celou řadu variant. Účelem kalibrů je kontrolovat rozměry již hotových výrobků, takže neslouží k měření, jak se spousta laiků mylně domnívá. Kalibry vám mají jen říct, jestli vyrobený produkt je zmetkový, nebo správný.

Jak kalibry vypadají?

Většina kalibrů má dvě strany, a to zmetkovou a dobrou. Pomocí nich porovnáte, jestli výsledek odpovídá předepsaným parametrům. Jestliže se dobrá strana vejde do závitu a zmetková nikoliv, potom je všechno v naprostém pořádku. V opačném případě by se však jednalo o zmetek. Zlepšete tedy efektivitu práce. Šetřete náklady na výrobu a eliminujte zmetkovost. S kalibry je to jednodušší.

Jaké druhy kalibrů existují?

V nabídce jsou různá provedení kalibrů, a to například třmenové a závitové kalibry, nastavovací kroužky a podobně. Sehnat se dají v normovaných velikostech, jako je například M42×1,5. Jestliže máte specifické požadavky, nechejte si vyrobit atypické rozměry na míru. Danou službu vám nabízí společnost Michovský-TOOLS s.r.o., která se na dodávání nástrojů a měřidel pro opracování kovů specializuje už dlouhá léta. Nevíte si rady s výběrem? Kontaktujte danou firmu, poradí vám, po jaké variantě sáhnout, aby vám vyhovovala po všech stránkách. V případě potřeby vám dodá i kalibrační protokol z akreditované laboratoře.

Publikováno: 26. 10. 2020

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator