Kam investovat peníze? Tipy na konzervativní i rizikové investice

Disponujete volnými finančními prostředky a nechcete je nechat zahálet? Každý, kdo alespoň jedním okem sleduje dění v ekonomice, si klade otázku, jak velká krize po pandemii koronaviru přijde. Že je nevyhnutelná, je momentálně více než jasné. Co netušíme, je rozsah konkrétních následků. A proto je vhodné myslet na zadní vrátka a nedopustit, aby úspory výrazně smrskly. Jaké jsou aktuální možnosti investování?

Investice do nemovitostí

Nakupování investičních nemovitostí je momentálně v plném proudu. Byty, domy, ale také pozemky, chalupy a jiné rekreační objekty nakupuje každý, kdo ně má peníze. Odborníci však upozorňují na hrozbu realitní bubliny. Pokud splaskne, ceny nemovitostí sletí dolů o investoři přijdou o nemalou částku. Samozřejmě může nastat i opačná situace, ale to ukáže čas.

Investice do kryptoměn

Kdo má duši hazardního hráče, může zkusit štěstí v kryptoměnách. Do jaké míry lze virtuální peníze považovat za investici, je diskutabilní – mnozí ji považují za obyčejný hazard. Jisté je, že výkyvy hodnot jednotlivých kryptoměn jsou ohromné, často o stovky procent. Kdo na to má nervy a finanční prostředky, které může postrádat (a přijít o ně), proč ne.

Investice do zlata

Zlato je vnímáno jako uchovatel hodnot již po mnoho generací. Společně s ostatními drahými kovy představuje bezpečný přístav v nejistých dobách a v posledních letech navíc nabízí i jasnou vidinu zisku. Neutuchající zájem o investiční mince a slitky je proto logický. Pro každého, kdo nechce nebo nemůže investovat velké částky do nemovitostí a zároveň se obává ztráty investovaných peněz do kryptoměn, je zlato ideální investiční nástroj. S nákupem prvních mincí a slitků vám ochotně pomůžou specialisté z Pražské mincovny a.s. - společnosti, která se v oblasti prodeje investičních drahých kovů pohybuje od roku 2003 a provozuje e-shop i kamennou prodejnu v Obecním domě v Praze.

Publikováno: 28. 05. 2021

Kategorie: Finance

Autor: administrator