Jaké vybavení vám usnadní práci na zahradě?

Majitelé zahrádek moc dobře vědí, že vydatné relaxaci předchází důkladná údržba. Chcete-li, aby i váš pozemek vypadal dobře a cítili jste se na něm příjemně, nezbude vám, než investovat podstatnou část volného času do příkladné péče. Nejpracnější je přitom jaro, kdy se zahrada dává do pořádku po zimním spánku. Kteří pomocníci vám ušetří spoustu práce a času?

Ruční nástroje a zahradní technika

Investice do kvalitního zahradního nářadí se bezesporu vyplatí. Samozřejmě si nemusíte pořizovat veškeré existující náčiní, ovšem bez některých nástrojů se zkrátka neobejdete. Zřejmě nejdůležitější, tedy kromě sekačky na trávu, jsou ruční nástroje v podobě hrábí, rýče, motyčky, nůžek na trávu a sekery. S tímto vybavením se postaráte o údržbu trávníku, záhonků, menších stromků a keříků. Majitelé ovocných stromů by si měli pořídit i pilku na prořezávání suchých větví. Na ty silnější se hodí větší kalibr v podobě řetězové pily. Když ze stromků odřežete staré větve, budou mít v nové sezóně více síly. Prostříhání prospívá také živému plotu. Na to se vám budou hodit k tomu určené nůžky. Kromě výše uvedených „základních“ nástrojů si zvažte pořízení moderní zahradní techniky, protože právě ta vám ušetří zdaleka nejvíce času a námahy. Vyjma zmíněné sekačky na trávu stojí za pozornost také křovinořezy, foukače, kultivátory, vyžínače, plotostřihy, vyvětvovací pily a další specialitky, se kterými je údržba zahrady radost.

Kvalitní náčiní je vždy lepší

Rada na závěr zní:“Při nákupu zahradního vybavení zbytečně nešetřete!“ Ačkoliv je zahradní technika sama o sobě poměrně drahá, levnější nástroje nebývají tak efektivní ani kvalitní jako výrobky prověřených značek. K těm nejlepším z nejlepších patří bezesporu Husqvarna. Více se dozvíte na www.hutab-tabor.cz.

Publikováno: 10. 02. 2018

Kategorie: Zahrada | Úprava zahrady

Autor: administrator

Tagy: jaké vybavení na zahradu