Kam umístit odpadkový koš? A co si počít, když zapáchá?

Bez některých věcí by domácnost nemohla fungovat tak, jak jsme zvyklí. Typickým zástupcem nenápadných, ale o to potřebnějších pomocníků je odpadkový koš. Používáme ho průběžně celý den a zároveň o něm nepotřebujeme vědět – a už vůbec ho cítit. Jak si tedy poradit s umístěním a co si počít, když se z jeho útrob začne linout nepříjemný zápach?

Zastrčený koš není šťastné řešení

Vestavné odpadkové koše nejsou vidět a nezaclání. Pokud si však hodláte pořídit „zastrčenou“ variantu, zamyslete se nad tím, jestli vám kuchyni přeci jen neudělá lepší službu volně stojící odpadkový koš – ať už s nášlapným či bezdotykovým otevíráním. Důvodem je fakt, že nebudete muset dávat pozor, abyste rukama ušpiněnýma od ingrediencí nezaneřádili dvířka kuchyňské linky. Rozhodnete-li se i přesto pro vestavný odpadkový koš, dobře si rozmyslete, kam ho umístíte. Neměl by stát daleko od pracovní plochy. Vyhraďte si pro něj skříňku v její blízkosti, ideálně pod dřezem. V horším případě si sem tam ušpiníte madlo od dané skříňky, ale nezaneřádíte si půlku kuchyně.

Odpovědná domácnost odpad třídí

Pokud jste se ještě nepustili do třídění odpadu, máte nejvyšší čas začít. Tříděním se výrazně šetří přírodní zdroje a každoročně se zachrání miliony stromů, jakožto i nezanedbatelná plocha přírody. Odpadkové koše na třídění odpadu jsou – stejně jako klasické koše – k dostání v širokém spektru designových variant. Některé jsou tak povedené, že je naopak budete chtít dát na odiv a nikoliv skrývat ve skříňce. Bez nadsázky jde o ryzí designové doplňky.

Odpadkový koš si zaslouží také zahrada

Opravdu vás baví neustále pendlovat ze zahrady do domu? Pořiďte si venkovní odpadkový koš, případně stojan na pytel a šetřete dech. Také venkovní koše se samozřejmě vyrábí i v provedení na tříděný odpad – stačí si vybrat typ, který lahodí vašemu vkusu.

Proč odpadkový koš zapáchá?

Jak se vypořádat s nelibě zapáchajícím odpadkovým košem? V prvé řadě je důležité ho pravidelně čistit od všeho, co na něm při používání ulpí. Ještě důležitější je ovšem časté vynášení. V souvislosti s tím je třeba správně odhadnout velikost. Pořídíte-li si příliš objemný odpadkový koš, budete ho vynášet méně často než menší nádobu.

Publikováno: 26. 08. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator