Pařezové frézy a další lesní technika od specialistů z Prachatic

Údržba lesa není jednoduchá záležitost. Naštěstí máme k dispozici moderní techniku, která bravurně zvládá i velmi náročné úkony. S pomocí zařízení jako jsou frézy a mulčovače lze bez větších potíží frézovat dřevěné pařezy, a to včetně jejich podzemních částí, odstraňovat houštiny, čistit lesní cesty a v neposlední řadě likvidovat spálené plochy, jež mají být znovu zalesněny. Mezi renomované dodavatele lesní techniky patří společnost STS Prachatice. Zaměřili jsme se na sortiment lesních fréz Ventura – jaké stroje momentálně najdete v nabídce?

Lesní fréza s pevnými vidiovými kladivy AMUR

Fréza na pařezy AMUR se vyznačuje kompaktním designem, konstrukcí z pevnostní oceli a dobře řešenou ochranou pro bezpečnou obsluhu. Pevná vidiová kladiva si snadno poradí s kmeny a pařezy do průměru 200 mm, a to bez ohledu na druh dřeva. Nespornou výhodou dané lesní frézy je snadná údržba.

Lesní fréza s pevnými kladivy ELSA

ELSA je pařezová fréza za traktor, která se využívá pro frézování kmenů a pařezů do průměru 350 mm. Jedná se o velmi silnou lesní frézu, jejíž konstrukce z vysoce pevnostní oceli stroj předurčuje k vykonávání velice těžkých prací. Zařízení disponuje dvojitým systémem hnacích pásů, ozubenými řemeny SPBX, hydraulickými zadními dveřmi a pevnými kladivy s vidiowolframovými hroty. Přečtěte si více na webu.

Lesní fréza s volnými kladivy VOLTA

Model VOLTA je určen pro frézování kmenů a pařezů do průměru 300 mm. Na rozdíl od výše uvedených typů jsou kladiva kyvná/oscilační. Opět se však můžete spolehnout na spolehlivý chod, vysokou odolnost, nenáročnou údržbu a dostatečnou bezpečnost obsluhy. V nabídce na www.stsprachatice.cz najdete také několik dalších typů lesních fréz a široké spektrum další lesní techniky včetně vyvážeček dřeva, hydraulických rukou, kácecích, kumulativních a rázových hlavic, lesnických navijáků traktorových procesorů a štěpkovačů. STS Prachatice nabízí individuální přístup, komplexní poradenství a servis, ale také možnost unikátního řešení jednotlivých úprav.

Publikováno: 02. 04. 2022

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator