Pojištění nemovitosti není to samé jako pojištění domácnosti

Máte strach o své bydlení, do kterého jste v minulosti investovali nemalé částky? Nejste sami. Podobně je na tom většina Čechů, ale paradoxně si jen málokdo sjedná adekvátní pojištění. Případně se snaží ušetřit na pojistném, nekontrolují zastaralé smluvní podmínky a nakonec se nestačí divit, že jim pojišťovna neproplatila ani zdaleka tak vysokou částku, jakou čekali. Mezi nejčastější chyby však patří záměna pojištění domácnosti a nemovitosti. Víte, jaký je mezi těmito pojistkami rozdíl?

Pojištěná nemovitost není pojištěná domácnost

Případy, kdy si klienti sjednají pojištění nemovitosti a mají za to, že se ochrana týká také majetku, nejsou neobvyklé. Když poté dojde ke znehodnocení objektu například vodou, pojišťovna proplatí pouze škody vzniklé na nemovitosti. Pojistka však nekryje škody, které vznikly na zařízení – k tomu slouží pojištění domácnosti online. Takže ještě jednou, pro pořádek. Pojištění nemovitosti kryje škody na nemovitosti a ostatních stavbách na pozemku, která náleží k dané stavbě. Chcete-li si však pojistit škody na vybavení, musíte uzavřít pojištění majetku nebo domácnosti. pojisteni-domacnosti

Za pojištění můžete výrazně ušetřit – stačí si sjednat kombinovanou pojistku

Předtím, než podepíšete smlouvu, si nezapomeňte důkladně přečíst podmínky a přílohy, na které je v textu odkazováno. Je mnohem lepší investovat trochu času, než plakat nad rozlitým mlékem – ve vašem případě nad nevýhodnými smluvními podmínkami. Z výše pojistného nemějte strach, pojišťovny o klienty doslova bojují a předhání se ve výhodných a ještě výhodnějších nabídkách. Optimálním řešením jsou balíčky, které zahrnují pojištění domácnosti i nemovitosti. Jde o elegantní způsob, jak ušetřit spoustu peněz a mít jistotu, že je majetek chráněn od sklepa až po střechu. Přesnou výši pojistného vám pomůže spočítat tato kalkulačka pro pojištění domácnosti.