Když potřebujete svítidla do obývacího pokoje

Během dne se rodina nejvíc zdržuje v obývacím pokoji, proto je důležité vybavit ho jednak stylově, aby se zde všichni členové rodiny cítili dobře, ale také prakticky a účelně. V obývacím pokoji obvykle sledujete televizi, bavíte se, hrajete třeba hry, diskutujete, prostě žijete. Ke všem vašim aktivitám obvykle potřebujete světlo a svítidla jsou od toho, aby vám dostatek světla v místnosti zajistila. Pokud jde o obývací pokoj, je důležité vzít při výběru osvětlení v potaz celkový ráz pokoje, styl doplňků a barevné kombinace. Obvykle je volen jeden hlavní lustr nebo stropní svítidlo a několik dalších doplňkových. Pro lidské oko je příjemnější, přichází-li světlo z více směrů.

Něco pro minimalisty

Jste-li zastánci minimalismu, velmi dobře se v obývacím pokoji osvědčily také vestavné bodovky. Stačí je rozmístit na strop podle potřeby a výsledek je zaručen. Často se používají závěsné lustry, ale také stropní přisazená svítidla nejrůznějších tvarů a provedení. Při výběru je velmi důležitý světelný zdroj, kterým bude svítidlo osazeno. Moderní variantou jsou LED svítidla, která mají zabudovaný úsporný LED světelný zdroj. Ten může mít v podstatě libovolný tvar, takže nikde nepřekáží, nevyčnívá a nehyzdí celkový dojem ze svítidla. Navíc spotřebovává minimum energie, je bezúdržbový a pochlubí se dlouhou životností.

Doplňková svítidla pro dostatek světla

Máte-li vybraný hlavní světelný zdroj, pokračujte s doplňkovými. Doplňkovým osvětlením mohou být nejrůznější lampy, ať už stojací či stolní, nástěnná svítidla, vestavné bodovky a další. Potrpíte-li si na moderní svítidla, k dispozici jsou vám také lankové a kolejnicové systémy. Ty si můžete rovněž přizpůsobit vašim potřebám, osadit je lze světelnými spoty nebo i závěsnými svítidly. Tyto systémy se hodí především do ultra moderních obývacích pokojů, pracoven, ateliérů i studentských pokojů.

Publikováno: 13. 09. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: administrator

Tagy: interiérové osvětlení | nástěnná svítidla | stropní svítidla