Moderní klimatizace je "must have" každé domácnosti

Mnozí z vás jistě už někdy přemýšleli nad pořízením domácí klimatizace. Představa krásných 23 °C, když stupnice venkovního teploměru téměř nestačí, učaruje téměř každému. Proč jste se ale nakonec rozhodli domácí klimatizaci nepořídit? Možná vás odradily nevýhody, které jsou dnes minulostí.

Cenově nedostupná? To už neplatí

V minulosti mohla mnohé zájemce odradit právě  vysoká pořizovací cena. V dnešní době, kdy je nabídka klimatizací obrovská, se staly přijatelnými i jejich cenovky. Samozřejmě se jedná o dražší řešení než pořízení větráku, ale komfort, jímž se vám domácí klimatizace odvděčí, je nesrovnatelný.

Rádi bychom ale upozornili, že se stále vyplatí klimatizaci zakoupit u specializované firmy. Na tom, že klimatizace nabízí i hobby markety, není ni divného. Ty však obvykle nezajistí její montáž a odborné firmy v těchto případech dávají ruce stranou. Navíc od takových prodejců nemůžete čekat, že se v sortimentu vyznají tak dobře jako specialisté.

Větrák pryč, přichází čas klimatizace

Pokud jste dospěli k závěru, že vás proudící teplý vzduch z větráku neuspokojí, je čas se vrhnout na výběr klimatizace. Domácí klimatizace jsou k mání přibližně již od 10 000 korun, ale rozhodně se nesnžte za každou cenu ušetřit. Rozhodujícími faktory při výběru klimatizace jsou výkon, funkčnost a hlučnost. Pokud bude výkon příliš velký, klimatizace se bude často vypínat a zapínat. A naopak - při nedostatečném výkonu zařízení poběží téměř nepřetržitě, a to, co jste ušetřili v rámci pořizovací ceny, utratíte za spotřebu elektrické energie. Obecně jsou v dnešní době díky technologickému pokroku klimatizace poměrně úsporným spotřebičem. Ke svému chodu však logicky potřebují elektrickou energii. Pro komfortní chlazení běžné místnosti o ploše 20 m² v bytě je třeba chladicí výkon přibližně 3 kW. Aby bylo dosaženo tohoto výkonu, hodnota elektrického příkonu může pohybovat od cca 700 W do cca 1500 W, což představuje rozdíl několika tisíc korun ročně na jediné místnosti. Proto se při výběru zamyslete, zda se nevyplatí investovat jednorázově více a pořídit úspornější klimatizační zařízení.

Ušetřete čas, peníze i nervy

Pokud si nejste jistí, jakou klimatizaci vybrat a jak ji namontovat, neztrácejte čas a rovnou se obraťte na odborníky. V oboru působí množství firem, které se zabývají prodejem klimatizačních zařízení a nabízí komplexní služby. Pří výběru si zjistěte veškeré informace o prodejci a v ideálním případě si vyhledejte reference od klientů, kteří služby dané firmy v minulosti již využili. Výhodou odborných firem je, že si často můžete prohlédnout a otestovat vámi vybranou klimatizaci na jejich prodejně nebo v showroomu. Na závěr konkrétní tip: dobrou volbou je značka Electrolux, jejíž klimatizace  jsou kompatibilní s ovládací skříňkou WiFi ControlBox, pomocí které lze nastavovat teploty a rychlost ventilátorů v každé místnosti přes smartphone kdykoliv a odkudkoliv.

Publikováno: 11. 06. 2019

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator