Jsou lepší plastová, nebo dřevěná okna?

Léto se blíží mílovými kroky a kdy jindy vyměnit stará okna za nová? V prvé řadě však budete muset vyřešit drobné dilema a rozhodnout se mezi plastovými a dřevěnými okny. Nebudeme chodit kolem horké kaše a rovnou vám prozradíme, co od moderních oken čekat.

Plastová okna

Plastová okna vábí nenáročnou údržbou, ale také finanční dostupností a v neposlední řadě vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi. Moderní plastový granulát odolá vůči častým změnám počasí a UV záření. Údržba spočívá v omytí okenního rámu jemným čistícím roztokem. Trvanlivost kvalitních plastových oken může přesáhnout 50 let a potěší vás i skutečnost, že současné plasty jsou 100 % recyklovatelné. Nijak tedy nezatěžují přírodní prostředí a šetří zdroje. Z celkové celosvětové spotřeby plynu a ropy připadá na výrobu PVC pouze 1 %. A konečně design – sami si vyberete libovolný odstín palety RAL nebo některý z mnoha dekorů imitujících dřevo. Plast rozhodně nemusí vypadat nevzhledně a stereotypně! plastova-okna

Eurookna

Kde jsou ty časy, kdy se dřevo kvůli vlivu počasí kroutilo a nedosahovalo tak dobrých vlastností jako plast? Eurookna ze současné produkce nemají s někdejšími předky nic společného. Současná technologie výroby umožňuje hotové divy – dřevěná okna mají vynikající parametry a nátěrové systémy je ještě násobí. Dřevěná okna dokáží navodit velmi příjemný pocit a významně se podílí na celkovém komfortu interiéru. Za zmínku stojí také skutečnost, že je dřevo obnovitelný a tedy i ekologický zdroj. Co se týče technických parametrů a tepelně izolačních vlastností, směle se vyrovná PVC.

Resumé? Obojí je správně!

Jsou tedy lepší plastová, nebo dřevěná okna? V praxi nejde o souboj dřeva a PVC, ale spíše o kvalitu konkrétních výrobků. Nechcete-li udělat krok vedle, zeptejte se renomovaného výrobce, který má ve výrobním portfoliu oba typy oken. Hrají-li však pro vás roli finance, pravděpodobně se přikloníte k plastu (viz. plastová okna ceník – ceny jsou velmi příjemné).

Publikováno: 02. 06. 2015

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: plastová nebo dřevěná okna