Koberec dodá místnosti šmrnc, ale musí vypadat k světu

Vybíráte novou podlahovou krytinu, případně dekoraci, díky které by interiér vypadal ještě o něco lépe než nyní? V obou případech zvažte pořízení koberce, ať už jako celoplošné řešení, nebo jen jako stylový doplněk je stávající podlaze. Jakkoliv se vám může zdát, že koberce nejsou v kurzu, ve skutečnosti je to právě naopak. Z módy nikdy úplně nevyšly a nyní se vrací do centra pozornosti. Co byste však měli vědět, než si vyberete konkrétní kus? Především o významu pravidelné údržby!

Skvěle vypadá, dobře slouží

Pořídíte-li si koberec, nezískáte pouze atraktivní dekoraci, ale funkční podlahovou krytinu. V místnosti díky němu zavládne mnohem útulnější atmosféra a začne sálat teplem domova. Vhodně zvolená barevná kombinace navíc opticky rozšíří či prodlouží místnost, případně se zaslouží o jiný efekt. Velkou výhodou koberce je možnost snadné výměny za jiný. V případě lepených podlahových krytin je demontáž obtížná, což ostatně platí i o plovoučkách – rozebrat je díl po dílu, je mnohem náročnější než srolovat koberec. Jakmile vás určitá barva či vzor přestane bavit, zkrátka si koupíte jiný a pokoj se změní k nepoznání.

Alergikům přítomnost koberce prospívá, ale musí se pravidelně vysávat

Co se týče funkčních vlastností, kvalitní koberec je měkký, a tedy i velmi komfortní při chůzi. K dalším ceněným vlastnostem patří skvělá izolace kročejového hluku, ochrana podlahy před poškozením a mimo jiné i prevence před víření prachu. Tím je vyřčena odpověď na otázku, zda jsou koberce vhodné i pro osoby trpící alergií – ano, ovšem pouze za předpokladu pravidelného čištění. Čistírna koberců Praha – MANIPO zdůrazňuje význam vysávání - prach se ve vlasech neusadí. Odborníci na čištění koberců Praha preferují tzv. suchou metodu, která se osvědčila především v případě zátěžových a perských koberců. Pokud v budoucnu na čištění koberce nebudete stačit, obraťte se na profesionály, po jejichž zásahu bude opět jako nový.