Kvalitní dřevo pro byt i dům

Obsah článku:
  1. Podlahovky
  2. Palubky
  3. Plotovky
Dřevo je stálicí ve stavebních materiálech. Vykazuje dostatečnou pevnost a nosnost, snadno se opracovává a svým vzhledem vytváří příjemnou atmosféru. Zaslouží si pozornost jako kvalitní nosný prvek, ale i jako materiál pro úpravu interiéru.

Podlahovky

Dřevo nabízí optimální variantu pro řešení podlah. Zajistí kvalitní pochozí plochu, navíc využívá dobré zvukové i tepelné izolační vlastnosti. Dřevo odolává mechanickému opotřebení, po letech je možné jej snadno renovovat nebo povrchově upravit. Speciální nátěry, oleje nebo vosky navíc dřevu zvýší odolnost i vůči vlhkosti a vodě.

Palubky

Krásná kresba vláken i příjemné barevné odstíny skvěle podtrhnou vzhled interiéru i v podobě obkladů. Volbou dřeva můžete uzpůsobit palubky pro obytné prostory, ale i chodby. Severské dřeviny jsou vhodnou variantou i pro koupelny nebo sauny. Podlahy, obklady i nábytek působí jednotně. Barva dřeva vám umožní ladit odstíny a pracovat i s optickým zvětšením interiéru nebo vám umožní zajímavě podtrhnout konkrétní části domu. Dřevo nabízí využití i ve venkovních prostorech, obklady a podlahy v zahradním sezení, v pergole nebo na terase zvýší užitnost i krásu prostoru.

Plotovky

Důležité využití najde dřevo i jako stavební funkční prvek. Klasické plotovky vytvoří na pohled zajímavou plochu, která krásně naváže na okolní zeleň. Plné plochy zároveň zvýší soukromí, zamezí výhledu do zahrady a zapůsobí i jako pevná bezpečnostní bariéra. Díly plotu můžete nechat v přírodní barvě, dřevo je možné snadno upravit laky do jakéhokoli odstínu. Kvalitní dřevo je nejlepší investicí při realizaci interiéru. Vytvoří pevný a stálý základ, který se bez problémů přizpůsobí moderním nárokům na bydlení, vyhoví i rustikálně laděnému vybavení. Výrobce dřeva Pila Pasák vám pomůže vybrat vhodný typ s ohledem na konkrétní představy i nároky. Kvalitním zpracováním, sušením i skladováním vám dá k dispozici dřevo, které plně vyhoví malým i velkým projektům a ve vybavení domu vám přinese stálou radost a pohodlí.

Publikováno: 12. 12. 2018

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator