Netrapte zbytečně svá záda a pořiďte si kvalitní studentský batoh

Studenti musí ve svém každodenním životě často přenášet učebnice, notebook a mnoho dalších pomůcek. Nošení těžkých tašek však způsobuje přetížení svalů a vede tak k bolesti zad. Proto je důležité pořídit si ergonomický batoh, který pomůže podobným problémům předejít.

Čím se řídit při výběru batohu?

Materiál a odolnost

Studentský batoh je hlavně určený pro nošení těžkých učebnic, proto je důležité se ujistit, že je vyroben z materiálu, který takovou zátěž unese. Nejlépe by také měl být z voděodolné látky, pokud by vás zastihl déšť.

Zádový panel

Velice důležité je se zaměřit na zádový panel. Měl by být zpevněný a anatomicky tvarovaný podle páteře. Síťka pro odvětrávání vám pomůže od zpocených zad zejména v teplých měsících.

Ramenní pásy by měly být polstrované pro pohodlné nošení.

Velikost a hmotnost

Dále by vás měla zajímat velikost. Měl by mít dostatek úložného prostoru pro knihy, sešity a popřípadě svačinu. Pokud budete specificky vybírat batoh na notebook, nezapomeňte se orientovat podle úhlopříčky nebo svůj notebook raději přeměřte.

Hmotnost také hraje důležitou roli. Jelikož pravděpodobně budete každý den nosit docela těžké břemeno, neměl by i samotný batoh vážit příliš mnoho. Doporučuje se maximální hmotnost okolo 1 kg.

Pokud víte, že některé dny toho moc nenosíte, můžete batoh vyměnit za lehký vak na záda.

Bezpečnost

Pro dny, kdy se budete vracet pozdě z přednášky, se vám bude hodit batoh s reflexními prvky. Pro vlastní bezpečí tento doplněk rozhodně neopomínejte.

Při výběru studentského batohu se soustřeďte hlavně na to, aby vám perfektně seděl a rovnoměrně roznášel hmotnost na plochu zad. Také by měl být kvalitně ušitý, aby vydržel i nošení těžších předmětů. Pokud budete přenášet notebook nebo iPad, tak by měl být rozhodně z nepromokavé látky.

Zanech komentář