Kvalitní perské koberce jsou investicí do budoucna

Koberce z českých domácností pomalu mizí, vytlačují je lino, plovoucí podlaha nebo vinylová podlaha. Ty jsou příjemnější na uklízení, kromě toho nevadí alergikům. Jeden typ koberců si však zachovává svou popularitu – jde o kvalitní perské koberce. Není koberec jako koberec. Ten obyčejný obvykle pokrývá celou podlahu místnosti, jeho výhodou je poskytované teplo. Naproti tomu takový perský koberec je spíše designovou záležitostí. Kobereček si dáte třeba do obývacího pokoje před televizi, aby byl všem na očích, nebo do ložnice, kde si chcete dopřát luxus.

Přírodní perský koberec nestárne

Kvalitní perské koberce stojí desítky tisíc. Jedná se však svým způsobem o investici. Toto umělecké dílo totiž každým rokem nabírá na hodnotě, a tak je možné, že ho jednou na sklonku života prodáte za podstatně vyšší cenu. Většinou se však tyto koberce předávají z generace na generaci jako rodinný poklad. Pokladem totiž rozhodně jsou.

Ručně vyráběný a příjemný

Vyšší cena perských koberců je způsobena postupem jejich výroby. Nezpracovávají je žádné stroje, nýbrž lidské ruce. Dodnes se vyrábí ručně, kolikrát rodinami, kde se technika vázání dědí po generace. K výrobě se přitom používají jen ty nejkvalitnější materiály v čele s vlnou, hedvábím a bavlnou. Díky tomu jsou perské koberce příjemné na dotyk. Vzhledem k ruční výrobě je každý jeden kus koberce naprosto originálním dílem, na světě nenajdete druhý stejný.

Nechte si pomoct s výběrem koberce

Perský koberec nevybíráte každý den, proto neváhejte požádat o radu. V e-shopu Buchara vám personál ochotně poradí – a to i na dálku. Stačí zaslat fotografii interiéru a obdržíte návrhy, které koberce by se právě k vám hodily. Ať už zvolíte jakýkoliv koberec, dostanete ho s certifikátem kvality. Ten se vám bude hodit v budoucnu, kdybyste náhodou chtěli koberec prodat a dokázat jeho pravost.

Publikováno: 28. 09. 2022

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator