Mobilní dům neboli mobilheim: Neobyčejné a přesto normální bydlení

Na úvod trochu z historie. Mobilní domy nebo také mobilheimy byly (a stále jsou) rozšířeny v USA, kde se často cestuje za prací. V prvopočátcích měly podobu klasických amerických karavanů, které se postupem času měnily na 2 až 3 pokojové mobilní domy. Do Evropy se tento druh bydlení rozšířil až v posledních dekádách, a to zejména do Velké Británie a Nizozemí, kde jsou využívány především jako rekreační domy. Stejně tak je tomu i u nás, v Česku. Mobilní domy využíváme jako sezonní bydlení a případně bydlení pro mladé rodiny. Nezřídkakdy v nich však najdou útočiště i starší páry, kterým dispozice mobilheimu plně dostačují.

Mobilní dům – takřka plnohodnodná alternativa rodinného domu

Vzhledem k tomu, že ceny domů a bytů na českém trhu raketově vzrostly, je pro mladé páry stále těžší dosáhnout na hypotéku a opatřit si vlastní bydlení. Jednou z alternativ vlastního domu je právě pořízení mobilního domu - mobilheimu. Jedná se o domky, jejichž vnější rozměr se pohybuje od 3×6 m až do 10×12 m. Pořídit si lze zánovní mobilní dům, který bude s největší pravděpodobností dovezený ze zahraničí. Pokud nejste fanoušci koupě z druhé ruky, můžete se porozhlédnout po mobilním domu novém, nejlépe české výroby.

Proč chtít mobilní dům od českého výrobce

Po mobilních domech z české produkce  je v poslední době zvýšená poptávka. Nabídka je naštěstí dostatečně široká a zcela jistě uspokojí každého zájemce o tento typ bydlení. Ceník mobilních domů českých dodavatelů se pohybuje v přijatelné hladině. Kolik vás bude mobilní domek stát, se můžete podívat na https://www.mobilnidomky.cz/cenik-mobilnich-domu/. Výhodou mobilních domů české výroby je, že jsou vyrobeny s ohledem na platné normy pro rozvody elektřiny, vody a další technické požadavky. V případě celoročního mobilheimu je samozřejmostí vnější tepelná izolace. Jedná se již téměř o dřevostavby, které je možné rozmontovat a v případě potřeby převést na jakékoli místo. Při výběru výrobce a dodavatele je vhodné preferovat osvědčené firmy s certifikací a ty, které nabízejí komplexní služby, včetně projektové dokumentace, případně další servis související s pořízením mobilního domu či mobilheimu. Dobrou volbou jsou https://www.mobilnidomky.cz/.

Publikováno: 18. 06. 2019

Kategorie: Reality

Autor: administrator