Kvalitní rohožky před dveře zachytí až 80 % nečistot

Fascinuje vás, že většina Američanů chodí doma v botách? Nevykládejte si to špatně – nejde o špatný hygienický návyk, jako spíše o efektivní využívání rohožky, která je u nás poměrně opomíjená. Vždyť vhodně zvolená rohožka zachytí až 80 % nečistot, které byste si jinak na botách přivlékli domů. Vhodně zvolená rohožka výrazně usnadní úklid a zajistí daleko zdravější domácnost. A my vám prozradíme, na co si dát pozor při výběru a kde zakoupit kvalitní výrobky.

Na designu (ne)záleží, podstatná je funkčnost

Češi si na kvalitní venkovní rohožky nepotrpí a většinou se spokojí s náhradou v podobě gumového plástu pokrytého hadrem. Tato varianta bohužel k udržení čistoty nijak nepřispěje a naopak situaci zhorší. Často se klade důraz pouze na vzhled (ano, i ten je důležitý, ale nikoliv směrodatný) a ne na praktičnost materiálu, který má na funkčnost venkovní rohožky před dveře rozhodující vliv. Pamatujte si, že úspora na rohožce znamená vyšší investice za čistící prostředky, které budete k udržení čistoty potřebovat. Jak by ale měla kvalitní rohož vypadat? Jejím úkolem je odstranění nejhrubší špíny z bot, takže o „příjemných“ materiálech nemůže být řeč. Rohož musí být neošoupatelná, nerozbitná a trvanlivá, protože na ni celoročně působí vnější vlivy. Za odměnu vás zbaví hlíny, jemného kamení bláta a sněhu. Samotná venkovní rohožka sice neodstraní všechnu špínu, ale o zbylou práci se postarají kvalitní vnitřní vysoce jemné rohože.

Pořiďte si venkovní rohožku, která nebude jen na parádu

Na závěr jsme si nechali tip na rohože a rohožky od českého výrobce Delana, který využívá tradiční a osvědčené postupy. Nečekejte módní výstřelky – výrobky svým vzhledem neurazí a svým neutrálním designem se hodí k libovolnému objektu. Nevyžadují žádnou údržbu a stoprocentně splní účel – odstraní naprostou většinu nečistot, které by se jinak dostaly za práh vstupních dveří. Výrobní portfolio společnosti čítá také lana, provazy a další související sortiment.

Publikováno: 12. 08. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat rohož před dveře