Letní relaxace pod pergolou nebo přístřeškem

Přemýšlíte nad koupí zahradního přístřešku, kde si budete moct dát po těžkém dni šálek dobré kávy nebo sklenku vína? Už vás nebaví přesouvat grilování na další den skrz déšť? Chcete oživit svou zahradu nějakým příjemným posezením? Tak právě pro vás je zahradní pergola tou správnou volbou.

Zahradní pergola pro každou zahradu

Pergoly bývají nejčastěji postavené u zdi domu, popřípadě u jiné stavby vaší zahrady. Pergola může být plně zastřešená nebo může mít pouze trámovou střechu, kterou můžete nechat obrůst například vinnou révou, díky které získáte příjemné zastínění. Nicméně jen pergola se střechou poslouží i za deštivého počasí. Pergoly a přístřešky ke zdi domu mají tu výhodu, že jsou pár kroků od všeho, co budete potřebovat. Pokud budete grilovat, nebudete muset odbíhat pro každou maličkost, co jste zapomněli přes celou zahradu. Navíc nebude žádný problém do pergoly zavést světlo nebo elektřinu pro rádio. Takže takový grilovací večírek budete chtít opakovat každý víkend.

Jak zastínit pergolu?

Jestliže se rozhodnete pro zastínění bočních stěn, zapadající sluníčko už vás nebude trápit. Stejně tak i zvědaví sousedé a kolemjdoucí budou mít smůlu. Pergola se dá využívat nejenom během léta, ale i na jaře a na podzim, nicméně to už bývá poměrně chladněji. Ale boční stínění vám poskytne úkryt před nárazovým větrem a bočním deštěm. Jako boční stínění můžete zvolit například venkovní žaluzie, díky kterým můžete regulovat světlo, které pronikne do vnitřku pergoly. Pokud nechcete narušit eleganci a jemnost dřevěné pergoly, můžete si pořídit dřevěné či bambusové žaluzie. V dnešní době máte na výběr z mnoha druhů venkovních pergol, takže chápeme, že výběr může být občas velice náročný. Pro inspiraci se můžete podívat na fotogalerii pergol.

Publikováno: 27. 06. 2017

Kategorie: Zahrada

Autor: administrator

Tagy: fotogalerie pergol | jak zastínit pergolu