Rekuperace je moderní technologie, která vám ušetří spoustu nákladů

Vzhledem k neustále rostoucím cenám energií se spousta majitelů rodinných domů poohlíží po úsporných opatřeních. Samozřejmě je velice důležité zateplení celého objektu, dále pak nesmíte opomenout plastová okna, případně i tepelné čerpadlo či rekuperaci vzduchu. Právě na poslední zmíněnou technologii se v následujících řádcích zaměříme. Velmi zjednodušeně řečeno, rekuperace do bytu slouží k tomu, aby vyměnila znečištěný vzduch v interiéru za čerstvý venkovní vzduch, ovšem bez výrazného ochlazení.

Jak rekuperace funguje?

Systém rekuperace vzduchu do bytu funguje na velice jednoduchém principu. V místnosti se nachází jednotka, která odvádí vydýchaný vzduch z místnosti ven a současně přivádí čerstvý vzduch, který ještě ohřeje na pokojovou teplotu. Znamená to tedy, že už nemusíte větrat, což oceníte především během zimních měsíců. Rekuperace do domu vám tedy dokáže výrazně snížit náklady na vytápění, které představují až 40 % celkových nákladů na bydlení. Rekuperační jednotka je sofistikovaná a propracovaná. Nikdy se nesmíchá čerstvý vzduch s tím vydýchaným, protože každý prochází jinou cestou. Princip rekuperace je tedy snadno pochopitelný. Snižte konečně energetickou náročnost budovy.

Jaké jsou výhody rekuperace?

Moderní budovy jsou dokonale utěsněné, což je na jednu stranu dobře, protože jsou potom nízkoenergetické. Nicméně takové utěsnění s sebou nese i nějaké problémy, například vnitřní prostředí má nižší kvalitu, protože se v něm shromažďují různé pachy, těkavé látky, oxid uhličitý i vlhkost či plísně. Rekuperace vzduchu však dokáže výše zmíněné problémy vyřešit, takže si budete každý den dopřávat čerstvý vzduch, což ocení i alergici. Obraťte se na společnost REKSYSTEM, která se rekuperací zabývá už dlouhá léta. Poradí vám, jaké řešení je ideální zrovna pro vaši nemovitost.

Publikováno: 27. 04. 2022

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator