Jak úsporně ohřát vodu? Poradíme!

Vodu v našich domech nebo bytech potřebuje každý. A to primárně tu teplou, která může být využívána nejenom k vytápění, ale může být samozřejmě využívána také k běžnému použití v koupelně, nebo v kuchyni. Jak takovou ohřát? Hitem jsou úsporné bojlery. Ty s minimální spotřebou elektrické energie dokážou nabídnout vysokou efektivitu spojenou s ohřevem i velkého objemu této tekutiny. Navíc máme jistotu toho, že vodu máme teplou připravenou po celý den, a to i ve chvíli, kdy bojler aktuálně neohřívá. A to je velké pozitivum a důvod, proč je toto řešení natolik oblíbené.

Hledáte modernější řešení?

Bojler bychom dnes mohli nazvat klasikou, která se u nás používá skutečně již delší dobu. Pokud hledáte řešení o něco modernější, zkuste nová tepelná čerpadla. Toto řešení zažívá v posledních letech obrovský boom. A to díky technologii, na kterých fungují. Využívají totiž jenom drobné množství elektrické energie, zatímco tu zbývající berou z okolí. A to třeba z:
  • Vody
  • Země
  • Vzduchu
Díky využívané technologii dokážou právě tuto energii snadno využít k vytvoření tolik potřebného tepla. A to ať už jde o ohřev vody pro hygienu, nebo pro vytápění. Řada tepelných čerpadel navíc dokáže během léta nabídnout i funkci chlazení.

Plyn je klasika

Třetí efektivní a využívaná možnost je spojena s plynem. Toto řešení je také jedním z klasických. Zvláště v souvislosti s principem průtokového ohřevu. I tato varianta zažila v poslední době několik úprav. A to takových, že dnes to jsou především kondenzační kotle, které oproti klasice nabídnou efektivitu výrazně lepší. Kupte si plynový kotel tohoto typu a zjistíte to sami. Samozřejmostí je automatický provoz, možnost volby z různých výkonů, stejně jako jistota spojená s tím, že se toto řešení hodí nejenom majitelům rodinných domů, ale dobře se hodí třeba také majitelům bytových jednotek, kam ho lze umístit.

Publikováno: 25. 04. 2016

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator

Tagy: jak levně ohřát vodu | jak ušetřit za ohřev vody