Matrace je pro všechny spáče důležitá

Vydatný spánek, který přinese tělu potřebnou regeneraci by měl optimálně trvat sedm až osm hodin. Délka však není jediný parametr, který určuje jeho kvalitu. Na té se podílí několik dalších faktorů, které výrazně ovlivňuje třeba matrace. Pokud není zvolená správně, spánek ani zdaleka nedosahuje potřebné kvality.

Spíte rádi, spíte hodně? Spěte kvalitně!

Ač je spánek naprosto běžnou součástí našeho života, vnímáme ho jen málokdy. Je tak rutinní, že se nad jeho kvalitou vůbec nepozastavujeme, přitom je pro nás životně důležitý. Bez spánku tělo nemůže normálně fungovat. A nejen tělo, ale především mozek při spánkové deprivaci trpí. Unavená rána „bez šťávy“ mohou mít více příčin, tou nejčastější a nejsnadněji odstranitelnou je špatně zvolená matrace. Její nevhodná volba může mít za následek neustále převalování, špatnou polohu těla a následné bolesti, což ve finále člověku přinese ráno bez kýžené svěžesti.

Výběr matrace nepodceňujte

Při výběru matrace si dejte záležet. Její tvrdost by se měla odvíjet od vaší váhy, ideální je taková, která je z jedné strany měkčí, z druhé tvrdší, strany si pak snadno zvolíte podle svých aktuálních potřeb. Měla by mít dostatečnou cirkulaci vzduchu, aby se nestala domovem roztočů, s odepínacím pracím potahem, opatřeným anti alergickou úpravou. Ortopedi doporučují matrace z kvalitních paměťových pěn, které se dokonale přizpůsobí linii těla a zajistí tak stabilní oporu páteře v průběhu celé noci.

Pomocníci v boji za kvalitní spánek

Pokud jste našli matraci, která vyhovuje vašim preferencím, usaďte ji na kvalitní lamelový rošt, nejlépe vyztužený v bederní oblasti. K tomu si pořiďte vhodný anatomický polštář, který zajistí stabilní a správnou polohu krku. Posledním článkem na cestě za kvalitním spánkem je antialergická přikrývka. Výborně poslouží celoroční s dostatečně hřejivou výplní a zároveň perfektně prodyšná. Ložnici zbytečně nepřetápějte. Dobrému spaní více svědčí větrané a přiměřeně chladné místnosti.

Publikováno: 23. 02. 2020

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator