Šťastné dítě? V dětském domečku

Víte, co se říká? Že, kdo si hraje, ten nezlobí. Umožněte tak svým dětem, aby si hrály. A nebudou zlobit. Děti nejsou jako dospělí. Neodpočívají ve vířivkách a při masážích. Odpočívají po svém. Často bohužel před televizí, nebo s mobilním tabletem či telefonem v ruce. Díky těmto technologickým vymoženostem se jim pak dostává méně pohybu. I z těchto důvodů je dětská obezita na vzestupu. Pediatři proto na rodiče apelují, aby se jejich děti více hýbaly. A obzvláště na podzim a v zimě tu a tam opouštěly interiéry přehřátých bytů a domů. Zkrátka aby více času trávily venku.

Jaké mají děti možnosti?

To však nebývá vždy snadné. Jde především o to, jaké děti mají možnosti. Mohou jezdit na kolech a koloběžkách, hrát si na honěnou, na schovávanou, na krvavý koleno (tak jsem si hrála já, když jsem byla malá) a navštěvovat veřejná hřiště a skluzavky. Ta jsou mezi dětmi oblíbená napříč generacemi. Mnohá se přímo hemží malými caparty. A to je samozřejmě dobře. Právě tyto venkovní atrakce totiž děti nutí k pohybu, jehož v dětské populaci spíše ubývá.

Postavte dítěti vlastní hřiště se skluzavkou

Pokud ve svém okolí nemáte kvalitní veřejné hřiště (a disponujete vhodným venkovním prostorem), máte na to čas, energii a patřičné nářadí, můžete mu takové hřiště se skluzavkou postavit sami. Snazší a méně pracné ovšem je objednat si ho na internetu, například na e-shopu domky-herold.cz, jež dokonce disponuje specialisty jak na privátní dětská hřiště, tak na hřiště do mateřských škol. Jejich hřiště tedy splňují všechny bezpečnostní kritéria a vaše dítě si v nich neublíží. E-shop ovšem ve svém portfoliu má i jiné zahradní stavby, jako jsou zahradní domky, domky na nářadí, altány, garáže a přístřešky pro auta, plechové domky, dětské domečky a domky pro zvířata. Zkrátka vše, co vaše zahrada potřebuje, nebo co ji dokáže povznést na jinou úroveň.

Publikováno: 27. 09. 2018

Kategorie: Zahrada

Autor: administrator