Moderní tepelné čerpadlo hřeje, chladí, ovládá stínící techniku i zalévá zahradu!

Nechcete za topení vynakládat horentní sumy? Nevyhovuje vám topení v kotli na tuhá paliva? Nemáte kde skladovat uhlí či dřevo? Pořiďte si tepelné čerpadlo a budete mít po problémech! A na základě jakých parametrů vybrat správný model? Při výběru tepelného čerpadla v první řadě vycházejte ze svých požadavků. Tepelné čerpadlo vám ohřeje užitkovou vodu a v létě vám nahradí klimatizaci. Na trhu se však setkáte s modely nabízejícími mnohem víc, jako jsou ohřev a ovládání filtrace bazénu, závlahy zahrady, rolet a žaluzií. Moderní tepelné čerpadlo spolupracuje nejenom s fotovoltaickou elektrárnou a solárními panely, ale třeba i s krbovou vložkou a osvětlením interiéru.

Až o 75 % levnější energie

Hlavní předností tepelného čerpadla je ovšem znatelná úspora energií. Tepelné čerpadlo vám účty za energie sníží až od 75 procent! Důvodem je, že většinu tepla zařízení získává ze svého okolí (ze země, vzduchu, nebo vody). Jedná se přitom až o čtyřnásobek dodané energie. Příkon tepelného čerpadla totiž tvoří jen 20-35% získané tepelné energie. Nezanedbatelnou výhodou, která je spojená s provozem tepelného čerpadla, je proto minimální závislost jeho provozních nákladů na zvyšujících se cenách energií.

Tepelné čerpadlo a ekologie

Tímto však výčet předností tohoto způsobu vytápění zdaleka nekončí. Velmi důležitý je i jeho ekologický aspekt. Tepelná čerpadla jsou maximálně šetrná k životnímu prostředí. Proto máte nárok i na sníženou (ekologickou) sazbu od svého dodavatele energií. Ta razantně sníží náklady na provoz celé vaší domácnosti!

Ovládejte své čerpadlo přes internet

Na trhu se v podstatě setkáte se dvěma typy systémů. Jedná se o tepelná čerpadla pro rodinné domy a tepelná čerpadla pro průmysl. Ta se od sebe liší především svým výkonem. V obou případech se jedná o velmi moderní jednotky s nízkými provozními náklady a vysokou provozní spolehlivostí. A tepelná čerpadla MasterTherm, která v současné době patří k absolutní špičce v oboru, dokonce umožňují ovládání přes internet, ať již přes počítač, mobilní telefon či tablet.

Využijte dotací NZÚ

Sháníte-li proto maximálně ekonomické a k tomu i ekologické vytápění, rozhodně jste na správné adrese. A pokud využijetete štědrých dotací v rámci programu Nová zelená úsporám Ministerstva životního prostředí, razantně snížíte i výši nutné vstupní investice do systému.

Publikováno: 28. 01. 2021

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator