Dodejte vaší domácnosti punc luxusu s masívními podlahami z exotických dřevin

Jak v módě, tak v oblasti bytového designerství existují materiály, které jednoduše nestárnou. Není náhodou, že se jedná o materiály přírodní, charakteristické svou krásou i vysokou odolností. U podlah je to jednoznačně masivní dřevo. Styl a provedení se ovšem v různých obdobích liší – nyní stále více získává na popularitě dřevo exotické.

Exotické dřevo má vynikající vlastnosti

Zatímco ještě před několika roky bývaly podlahy z exotických dřevin výsadou těch majetnějších, nyní jsou již jejich ceny příznivé, takže zdobí stále více domácností, veřejných institucí i kanceláří. I vy můžete dodat svému domu punc luxusu kouskem exotické dálky. Budete překvapeni nejen optickým dojmem z nové podlahy, ale také jejími praktickými vlastnostmi. Podlahy z exotických dřevin se pyšní vysokou odolností, tvrdostí a tvarovou stálostí. Vůbec největším bonusem jsou u nich originální kresba a pestrá barevná paleta, v níž se vyskytují. Exotické dřevo není třeba dodatečně upravovat tónovacími oleji, jelikož i ve svém surovém stavu mívá nádhernou a neobvyklou barvu.

Teak a ti druzí

Nejznámější exotickou dřevinou je bezpochyby teak. Teaková podlaha je velmi oblíbená díky své odolnosti proti vlhkosti – na rozdíl od mnoha jiných dřevin lze teak bez obav použít i na koupelnové podlahy a dodat tak domácnosti na originalitě. Není dokonce nutná ani impregnace, příroda se o ni již postarala a dodala teaku dostatek mastných kyselin. Vybírat můžete z teaku jávského a barmského, jávský je ovšem populárnější pro svou různorodou strukturu a širokou škálu barevnosti od žlutohnědé přes zlatavou až po tmavě hnědou. Nemusíte však sáhnout po té nejobvyklejší variantě. Možnosti výběru jsou skutečně obrovské. Merbau, palisandr, bambus, tigerwood, wenge, zebrano, kaučukovník, jatoba, macassar, kokos, kanadský javor… To vše jsou dřeviny, které vám budou sloužit po generace.

Chcete si pořídit podlahu z exotického masivu?

Exotické dřeviny se k nám dováží z různých kontinentů - Afriky, Jižní Ameriky a jihovýchodní Asie. Mnoho z nich jste pravděpodobně dosud neviděli na vlastní oči, což může výběr ztížit. Jeden z předních dodavatelů dřevařských výrobků, společnost AU-MEX s.r.o., nabízí svůj sortiment k prohlédnutí v rozsáhlé vzorkovně na Poděbradské 574/40, Praha 9 - Vysočany. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, nezapomeňte se o svou novou podlahu dobře starat. Nejvhodnější úpravou pro dřevěné podlahy je každoroční nanesení vrstvy voskového oleje, která nechá krásně vyniknout přirozenou strukturu dřeva. Naolejovaná podlaha bude také méně náchylná na poškrábání a vydrží dlouho jako nová.

Publikováno: 26. 12. 2016

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: dřevěné podlahy | teaková podlaha