Na co se zaměřit při výběru nábytku do obýváku?

Do obývacího pokoje patří bez pochyby pohodlná sedací souprava a elegantní obývací stěna. Někomu se líbí moderní design, jiný vsází na klasiku. Něco však mají obě položky společné. Musejí být kvalitní, praktické a reprezentativní.

Moderní, anebo klasické?

Před výběrem nábytku je nutné si uvědomit, jakou cestou půjdeme, protože existuje nespočet stylů. Sedačka je určitě hlavní dominantou obýváku, proto by měla být kvalitní. Nelze se ohlížet na její cenu, protože ji nekupujeme každý rok. Sedací soupravy vyrobené z pevných a odolných materiálů, jež oplývají funkčními prvky, jsou nejlepší volbou. V mnoha rodinách najdeme rohové modely, ale také sedačky do L. Obě možnosti nabízejí komfortní sezení a ležení. Popularitě se těší sedací soupravy 3+2+1, které se pyšní komfortním vzhledem. Jsou složeny z třímístné a dvoumístné pohovky a křesla. Tyto produkty osloví zajímavými designy, funkcí sezení i spaní. Mnoho lidí dává na první dojem a nesleduje výšku opěrky hlavy. Pokud jsou nízko anebo je nelze nastavit, zbudou vám oči pro pláč. Uživatelé se rozhodují také na základě úložného prostoru či podle rozložitelnosti sedačky. Z materiálů jsou nejoblíbenější eko kůže a pravá kůže.

Luxusní obývací stěny pro všechny

Významnou součástí obýváku jsou luxusní obývací stěny. U správného prodejce je lze pořídit za přijatelné ceny a mnohdy s dopravou zdarma. Před návštěvou kamenného obchodu anebo e-shopu byste se měli zaměřit nad designem a rozměry produktu. Naštěstí už zcela odzvonilo celoplošným obývacím stěnám, za kterými se držel pouze prach. Dnes je v módě vzdušnost a nevšední design. I když je zboží z masivního dřeva stále v kurzu, do popředí se derou modely z lamina, foliované MDF a dýhy. O příjemný interiér se postarají obývací sestavy s prosklením, kovovými prvky a LED osvětlením.

Publikováno: 30. 03. 2018

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: obývací stěna | sedací souprava