Na pořadu dne jsou energetické úspory!

Děsí vás vysoké účty za energie? Způsoby, jak je snížit, přitom existují. A není jich málo! Roční vyúčtování za elektřinu nás děsilo snad odjakživa. A v současné době, kdy ceny energií rostou přímo raketovou rychlostí, nás děsí dvojnásob. Na pořadu dne tak jsou výrazné energetické úspory. Máme pro vás několik typů, jak jich dosáhnout.

Zbavte se energeticky náročných spotřebičů

Největšími žrouty energií v domácnosti jsou energeticky náročné spotřebiče, tedy ty na jejichž energetickém štítku figuruje písmeno G. Pokud takové zařízení v domácnosti máte, ihned se ho zbavte. A vyměňte ho za spotřebič se štítkem označeným písmenem A. Ten je totiž nejméně energeticky náročný. Zároveň neztrácejte čas s hledáním štítku s označením A+++. Na trhu takový už nenajdete. Od března loňského roku se štítky označují pouze písmeny (od A do G).

Nastavte bojler na nižší teplotu

Dalším velkým žroutem elektřiny je bojler. I jeho spotřebu je ale možné snížit. Jednoduše na něm snižte ohřívací teplotu.

Praní na 90 stupňů? Zbytečné!

Perete na devadesát? Naprosto zbytečné. Pokud vaše prádlo není extrémně zašpiněné, vyperete ho i ve třiceti stupních. A mnohem levněji. To samé platí na otáčky. Zcela postačující je nastavení na 800.

Zapomeňte na velké lampy

Svítíte velkými lampami? Intimní osvětlení navodí i ty menší energeticky úspornější.

Pracujte na notebooku

Má totiž mnohem menší spotřebu. A díky jeho snadné mobilitě s ním můžete pracovat v posteli i na gauči.

Přihlaste se do soutěže

úsporu energií se snaží i velké energetické společnosti. E.ON například prostřednictvím soutěže E.ON Energy Globe aktivně vyhledává a podporuje projekty zaměřené na úsporu energií a ochranu přírody. To může být návrh energeticky nenáročné stavby, aplikace v mobilním telefonu, chytrý kompostér, zkrátka cokoliv, co by společnost v reálu třeba mohlo přiblížit k energetické soběstačnosti. Nebo přispět k ochraně přírody.

Publikováno: 29. 03. 2022

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator