Nákup sedací soupravy: Na tyto 4 aspekty rozhodně nezapomínejte!

Víte, co tvoří jakési srdce každého obývacího pokoje? Ano, máte pravdu. Kvalitní sedací souprava. Její pořízení není vůbec jednoduché. Doby, kdy se na trhu nacházelo minimální množství modelů, jsou už dávno pryč. Navíc byste se měli soustředit na různé funkční vlastnosti a v neposlední řadě i spolehlivého prodejce nabízejícího kvalitní sortiment. My se v následujících řádcích zaměříme na 4 důležité aspekty, které s nákupem sedací soupravy velmi úzce souvisejí.

Pevná konstrukce jako základ

Když nakupujete sedací soupravu, určitě chcete, aby vydržela co nejdéle a byla maximálně pohodlná. Proto je zapotřebí soustředit se na její konstrukci. Ta musí být pevná a při posazení osoby se sedací souprava ani nepohne. Mnohé sedačky mají dřevěný základ kombinovaný s lehkou kovovou konstrukcí.

Tvar sedačky

Vlastníte velký obývací pokoj? Pak se určitě nebojte klasických prostorových sedacích souprav. Ty vypadají perfektně, dokážou elegantně využít potřebné místo a lze je doplnit o křesla a taburety. Na trhu se samozřejmě setkáte také se soupravami do tvaru písmen L a U. Prvně jmenované jsou optimální spíše do menších obývacích pokojů. Druhé nabídnou spousty prostoru a při rozložení i ideální místo pro dokonalé lenošení.

Potřebujete úložný prostor?

Tuto otázku je třeba si položit, jelikož sedačky bez místa pro uložení věcí bývají často pevnější a bytelnější. To samé platí i o rozkládacím mechanismu. Mnohým z nás se ovšem hodí mít v pohotovosti případnou postel pro návštěvy navíc.

Jaký bude potahový materiál?

Rádi byste vsadili na co největší luxus. Pak si pořiďte kožený potah. V zimě se na takové sedačce sedí naprosto skvěle a v létě chladí. Jinak není problém vybírat i látku. U té se soustřeďte především na její tloušťku. A kde sedačku zakoupit? Ideálně online z pohodlí domova. Naším tipem je značkový a časem i zákazníky prověřený nábytek Tempo Kondela.

Publikováno: 29. 11. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: administrator