Vypořádejte se s nadměrnou vlhkostí vzduchu dříve, než se projeví na vašem zdraví

Jaká je míra optimální vlhkosti v bytě či domě? V závislosti na specifickém využití místnosti by se měla pohybovat mezi 40 až 60 %. V některých prostorách jako je koupelna, kuchyně nebo ložnice je vlhkost o něco vyšší než v místech, kde skladujeme oblečení nebo potraviny. Ale co když máte pocit, že je vlhkost vzduchu ve vaší domácnosti výrazně vyšší, než by měla být? Pokud se na zdech tvoří plísně, železné prvky na nábytku korodují a celkově se vám hůře dýchá, nemáte na vybranou – budete se muset s nadměrnou vlhkostí urychleně vypořádat. Nadměrná vlhkost v bytě či domě s sebou přináší zdravotní rizika. Dlouhodobý pobyt v místnostech s výskytem plísně může obyvatelům způsobit vážné komplikace. Za zmínku však stojí také chátrání zdí a zařízení.

Odvlhčovač vzduchu - cenově dostupné zařízení, které nezklame

Problém nadměrné vlhkosti se týká starších i nových staveb. K nejčastějším důvodům patří nevhodně zvolená nebo nekvalitní izolace, případně povodně. Naštěstí existuje poměrně levný a přitom efektivní způsob, jak se vlhkosti zbavit – stačí si pořídit odvlhčovač vzduchu. Moderní přístroje mají o cca 60 % vyšší účinnost než přenosná topení. Dokáží rychle snížit vzdušnou vlhkost tak, aby nedocházelo ke vzniku plísní, poškození zdiva a v neposlední řadě znehodnocení dřevěných a kovových prvků. odvlhcovac V současné době lze sehnat odvlhčovače i za pár tisíc korun. Za profesionální techniku samozřejmě zaplatíte podstatně větší částky – ceny zařízení, které jsou určeny pro vysoušení vzduchu ve velkých prostorách, se pohybují řádově v desítkách tisíc korun. Vy se při výběru zaměřte na to, aby daný odvlhčovač disponoval dostatečným výkonem a objemem nádrže. Praktické jsou i nadstandardní funkce v podobě automatického vypínání po dosažení požadované míry vlhkosti vzduchu a podobně.

Kvalitní vysoušeče vzduchu vyrábí i Češi

Nechcete-li při výběru odvlhčovače udělat chybu, vsaďte na špičkové výrobky řady SUNLINE od českého výrobce AGIDA s.r.o. V portfoliu tepelné techniky najdete také infrazářič, plynová topidla, bazénová čerpadla a ohřívače vody s tepelným čerpadlem. Více na www.sunline-agida.cz.

Publikováno: 04. 08. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator