6 věcí, které si pohlídat při výběru šatní skříně

Vybíráte si novou šatní skříň? Pak je dobře, že jste narazili na tento článek, neboť je určen právě vám. Zjistíte v něm, na co byste si určitě měli dát pozor, aby vám skříň zapadla do domova a sloužila co nejdelší dobu.

1. Rozměry

Říká se: Dvakrát měř, jednou řež. V souvislosti se šatní skříní bychom mohli staré moudro upravit na: Dvakrát měř, jednou kupuj skříň. Bylo by mrzuté zjistit, že jste domů přivezli skříň, která je o 5 cm širší, než jste potřebovali, a tak se nevejde mezi ostatní nábytek. Rozměry si několikrát ověřte, abyste se vyhnuli nepříjemnému překvapení.

2. Uspořádání prostoru

Promyslete, jak rádi ukládáte oblečení, a podle toho určete, jak by měl být vnitřní prostor skříně uspořádaný. Chcete poličky nebo raději tyč pro zavěšení ramínek? Kolik potřebujete šuplíků na spodní prádlo, ponožky a další drobnosti? Věnujte pozornost i výšce skříně – přece nechcete pravidelně stoupat na stoličku, až budete něco vytahovat.

3. Barva a materiál

Otázka barvy a materiálu se řídí především ostatním vybavením pokoje. Skříň by měla ladit s dalším nábytkem, aby nepůsobila jako pěst na oko.

4. Jaké dveře?

Pokud bydlíte v bytě, zřejmě bojujete s nedostatkem místa. Proto doporučujeme zvolit skříně s posuvnými dveřmi. Co se týče rámu těchto dveří, upřednostněte hliníkové před ocelovými, mají delší životnost.

5. Zabudované světlo

Zabudované světlo je skvělá vychytávka. Oceníte ji především, když vstáváte velmi brzy nebo se naopak vracíte pozdě, když další členové domácnosti spí.

6. Cena

Nebojte se, že za skříň utratíte příliš mnoho peněz. Pořídit se dají i levné šatní skříně. Buďte však obezřetní, některé takové skříně nemusejí být zrovna kvalitní a odolné. To ovšem neplatí o skříních z nabídky obchodu Dona-shop.cz. Jejich skříně potěší nejen vaši peněženku, ale také vás.

Publikováno: 17. 08. 2019

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator