Objevte krásu kaskádové zahrady

Toužíte po bezprostřední přítomnosti přírody a nestačí vám přírodní materiály? Splňte si sen instalací vertikální zahrady. Jde o unikátní systém zahrady, která je umístěna na kolmé stěně. Je vhodný pro pěstování většiny typů rostlin a hodí se do interiérů i exteriérů. Možnosti, které vertikální zahrada nabízí, vás mile překvapí. Některé rostliny rostou vodorovně, jiné nahoru a další visí směrem dolů. Jedinečná forma výzdoby přinese do vašeho domova harmonickou atmosféru!

Co je to vertikální zahrada a jaké jsou její výhody?

Vertikální zahrada neslouží jen k vizuálnímu oživení interiéru. Takzvaná živá stěna čistí vzduch a prokazatelně snižuje koncentraci škodlivých látek. Každý metr čtvereční zeleně eliminuje minimálně 300g CO2 za rok. Ve vytápěných prostorách zvlhčuje vzduch, ochlazuje a osvěžuje. Zároveň slouží jako zvuková bariéra (absorbuje hluk) a celoročně snižuje náklady (v létě na klimatizaci, v zimě na topení). Princip vertikální zahrady je jednoduchý. Spočívá v montáži nosné konstrukce na stěnu, případně se do místnosti umístí samonosná konstrukce. Poté se do ní umístí moduly s rostlinami. Živou stěnu lze napojit na systém automatického zavlažování s časovačem, což usnadňuje již tak nenáročnou údržbu.

Inovativní systémy, které vyvinuli zkušení odborníci

Živé stěny zažívají boom a stále častěji se objevují v kancelářských budovách i běžných domácnostech. Své o tom ví odborníci ze společnosti NĚMEC Luxusní povrchy, která se realizací vertikálních zahrad zabývá mnoho let. Specialisté realizovali více než 1 000 m2 živých stěn a na základě zkušeností vyvinuli vlastní novou generaci, kterou pojmenovali Kaskádové zahrady. Kaskádové zahrady disponují chráněnou technologií tvořenou systémem samozavlažovacích truhlíků. Do těch se zavěšují jednotlivé květináče. Tímto způsobem lze vysázet až 35 rostlin na 1 m2 a dosáhnout tak úžasných barevných obrazců. Rozhodnete-li se pro kaskádové zahrady od společnosti NĚMEC Luxusní povrchy, nebudete litovat. Dostanete na výběr z velkého množství rostlin a desetiletou garanci. Systémy jsou navrženy s ohledem na snadnou instalaci a ještě jednodušší údržbu. Pracovníci vám přivezou kompletní zahradu i s technologiemi závlahy až domů a předvedou vám, jak ji sestavit. Samozřejmostí je možnost kompletní realizace na klíč. Další informace a fotogalerie realizovaných živých stěn najdete na www.cascadegarden.eu.

Publikováno: 18. 12. 2015

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: kaskádové zahrady | vertikální zahrady | živé stěny