Jaké stroje a zařízení vám pomohou v truhlářské dílně?

Při zpracování dřevěných materiálů a výrobě nábytku je vhodné mít k dispozici kvalitní náčiní. Zatímco v domácí dílně si nejspíše vystačíte s ručním nářadím, profesionálové by měli investovat do moderních, byť leckdy dosti drahých přístrojů. Dojde totiž k výraznému zefektivnění práce, snadněji se pak dá provádět sériová produkce výrobků, díky čemuž dojde k uspokojení většího množství zákazníků.

CNC stroje

Mezi dřevoobráběcí stroje lze rozhodně zařadit CNC zařízení. Jedná se o pomůcky, které využívají chytrého počítače. Do něj na počátku stačí vložit konkrétní parametry, následně pak už zařízení dokáže samo vytvářet řezy, které jsou maximálně přesné. V současnosti se v truhlářském oboru asi nejvíce uplatňují velkoplošné CNC pily, případně výkonná CNC obráběcí centra, jež se hodí především do velkých výrobních hal.

Formátovací pila

Ke zpracování dřeva je určitě vhodné, když je v dílně k dispozici formátovací pila. Ta se skládá z formátovacího stolu, na němž se provádí příčné i podélné řezy. Tímto způsobem se následně dají řezat klasické dřevěné desky a prkna, bez problémů zpracujete rovněž dřevotřískové materiály, které se hojně používají při výrobě nábytku do domácností a kanceláří.

Frézky

Další praktickou pomůcku představují frézky. I zde existuje hned několik variant. Ve specializovaných obchodech si tak můžete pořídit například spodní frézky, srovnávací a tloušťkovací frézky, potažmo čtyřstranné modely. Kompletní nabídku dřevoobráběcích strojů nabízí renomovaná společnost PILART. V sortimentu zboží kromě zmíněných strojů nechybí ani vrtací a kolíkovací stroje, dlabačky, pásové a hranové brusky a řada dalších zařízení, s nimiž bude opracování dřeva mnohem snazší záležitostí, než pokud byste spoléhali pouze na ruční nářadí a vlastní um.

Publikováno: 20. 09. 2022

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator