Pití vody zlepšuje zdraví i náladu

Venku je konečně letní počasí a my se i přes dostatek sluníčka potýkáme s bolestmi hlavy, únavou a špatnou náladou. Často si však za tyto nepříjemnosti můžeme sami tím, že málo pijeme.

Víme, ale nedbáme

Víme, že máme hodně pít a zvlášť ve dnech, kdy je horko. Víme, že pravidelný pitný režim je důležitý. Víme, že bychom neměli pít až tehdy, kdy máme žízeň. Přesto je u mnoha lidí denní statistika toho, co vypili, velmi žalostná. Navíc si občas dáme kávu, sladkou limonádu nebo třeba pivo a naše tělo tak trpí. Ke správnému fungování totiž potřebuje vodu, ideálně v té nejčistší podobě. Když málo pijeme, tělo začne jako první vysílat signály blížící se dehydratace. Ozve se pocit žízně a pokud ho dál ignorujeme nebo pijeme jen málo, přidají se bolesti hlavy, nesoustředěnost, únava a také snížená imunita. To jsou první ukazatele, které nás varují, že bychom se svému pitnému režimu měli více věnovat. Od pití čisté vody nás však často odrazuje její chuť a raději sáhneme po sladké limonádě nebo ochucených nápojích. Pomoci mohou vodní filtry, které jí dodají skvělou chuť.

Dobrou vodu pijeme

Když nám bude voda chutnat, budeme ji pít rádi a více, čímž se zlepší náš celkový pitný režim. Filtry na úpravu pitné vody navíc nezajistí jen zlepšení její chuti, ale také pomohou odstranit látky, které pro naše tělo nejsou vhodné, jako jsou těžké kovy, antibiotika, pesticidy, chlór a další nečistoty. Máme velkou výhodu, že nám pitná voda teče z kohoutku a je kdykoli dostupná, zároveň ji ale používáme také na mytí, umývání nádobí nebo praní prádla. A i když je voda, než se vrátí do oběhu, důkladně vyčištěna a ošetřena, můžeme mít o její kvalitě pochyby. Vodní filtr nám zajistí vodu dokonale čistou, bez nečistot a škodlivin, ale se zachovanými prospěšnými látkami a minerály. Omezení sladkých limonád a kofeinových nápojů a naopak zvětšení podílu čisté vody v našem pitném režimu poznáme i na svém zdraví. Budeme mít více energie, lepší náladu a na bolesti hlavy si ani nevzpomeneme.

Publikováno: 22. 06. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator