Peníze pod polštář nepatří. Raději je investujte do zlata

Česká populace na tom není s finanční gramotností zle. V rámci zemí OECD jsme veskrze průměrní. Vysoké finanční znalosti vykazuje téměř polovina Čechů, máme spíše negativní vztah k půjčování, ale na druhou stranu nepatříme k lidem, kteří bazírují na dlouhodobém finančním plánování. A pokulháváme i v oblasti investování. Našinců, jež si naspořené finanční prostředky stále ukládají „do polštáře“, je stále víc než dost. Pokud k nim patříte i vy, máte nejvyšší čas na změnu – jinak vaše peníze sežere inflace.

Umění správně investovat

Peníze by neměly ležet ladem. Všudypřítomná inflace pozvolna ukusuje jejich hodnotu a za stejný obnos si za pár let koupíme mnohem méně než nyní. Jedinou správnou volbou je investování – do nemovitostí, akcií, dluhopisů... anebo do zlata, které patří k nejdostupnějším a zároveň nejjistějším investičním nástrojům. Drahý kov zajistí, aby vaše finanční prostředky neztrácely na hodnotě – a naopak v rámci delšího časového horizontu rostly.

Proč investovat právě do zlata?

Investiční zlato zajímá zkušené investory i naprosté nováčky, pro které je drahý kov vůbec první investicí. Představuje jistotu ve velmi nejisté době – jeho hodnota není závislá na ekonomickém dění a z dlouhodobého hlediska roste. K dalším nesporným výhodám patří skvělá likvidita či fakt, že zlaté slitky a mince nezabírají moc místa. Nenastává tak problém s uskladněním ani převozem na jiné místo.

Tip na výhodnou koupi investičního zlata

Žádná česká mincovna sice investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, ale můžete si zakoupit investiční zlato ze zahraniční produkce – například zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraus a P.A.M.P. ve specializované prodejně v obecním domě nebo z pohodlí domova na www.zlate-mince.cz.

Publikováno: 06. 11. 2020

Kategorie: Finance

Autor: administrator