Plaváním ke zdraví! Samozřejmě ve vlastním bazénu!

Ještě na své zahradě nemáte bazén? To je chyba! Naštěstí ji máte možnost rychle napravit. Až do konce června si od společnosti BAZÉNY VÝROBA můžete pořídit kvalitní plastový bazén za velmi slušnou cenu. Respektive k základní ceně bazénového setu navíc získáte spoustu nezbytností zdarma. Konkrétně se jedná o dopravu na jakékoliv místo v ČR, tester bazénové vody, vysavač bazénu DE LUX, tepelnou izolaci dna a filtrační písek. Na internetu hledejte pod odkazem bazény akce.

V létě je bazén nutností

Osvěžit se ve vlastním bazénu je nejenom v letních parnech veskrze příjemné, ne-li nezbytné. A zřejmě vás nemusíme upozorňovat, že pravidelné plavání má příznivý dopad na celkové zdraví člověka. Jedná se totiž pro člověka o jednu z nejpřirozenějších (a pro tělo nejšetrnějších) pohybových aktivit, která se pozitivně podepisuje jak na zdraví fyzickém, tak i psychickém.

Zdravotní účinky plavání

Je prokázáno, že pravidelní plavci jsou jak fyzicky, tak psychicky silnější a odolnější. Plavání prospívá svalstvu, páteři, ale i kardiovaskulárnímu systému. Také je skvělou formou relaxu. Všimli jste si, že ve vodě zapomínáte na starosti všedního dne?

Plavání zlepšuje náladu

Při plavání totiž mimo jiné pravidelně a zhluboka dýcháte a výsledné prožitky jsou srovnatelné s těmi, které zažíváte po cvičení jógy. Do mozku se vám vyplavují endorfiny a je vám zkrátka dobře. A tento pocit vám vydrží ještě hodně dlouho poté, co z bazénu vylezete.

Plavání otužuje

A v neposlední řadě se plaváním otužujete, což zase přispívá k celkovému posilování imunitního systému. Není to už hodně důvodů zařadit plavání do každodenního života? Samozřejmě, že ve vlastním bazénu. A jaký model zvolit?

Koupi bazénu zvažte ze všech stran

Před samotnou koupí bazénu ale doporučujeme provést malý průzkum na téma, co péče o bazén obnáší. V první řadě musíte mít k dispozici vodu. Na to upozorňujeme z toho důvodu, že v některých lokalitách v Čechách a na Moravě je voda už teď v květnu nedostatkovým zbožím. Mnohé obce už v těchto dnech vyhlásily zákaz užívání vody z vodovodního řádu pro jiné než hygienické účely. A mezi ty spolu se zaléváním zahrad patří i napouštění a dopouštění bazénů. Vodu si v tom případě musíte obstarat z jiného zdroje, ať již z vlastní studny, či z cisterny.

Péče o vodu

Dalším bodem, na nějž byste se měli zaměřit, je péče o vodu v bazénu jako takovou. Pokud byste ji nechali bez povšimnutí, brzy by se vám v bazénu zkazila. Vodu v bazénu tedy budete muset každý den přefiltrovat, hlídat její pH a ošetřovat ji bazénovou chemií. Na začátek to zřejmě je hodně informací najednou, ale vězte, že brzy si jednotlivé kroky tak zažijete, že se z nich stane rutina.

Vybíráme bazén

Přistoupit můžeme k dalšímu kroku, jímž je výběr bazénu jako takového. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit, abyste hned na začátku zavrhli bazény nafukovací a nadzemní. Pokud se rozhodnete pro vlastní bazén, investujete do opravdu kvalitního bazénu plastového.

Kvalitní plastové bazény

Již v úvodu zmíněná společnost BAZÉNY VÝROBA například ve svém portfoliu má plastové bazény z velmi pevného a odolného materiálu firmy Röchling, jehož životnost je udávána na 40 let. Všechny plastové bazény firma navíc vyrábí nejmodernější svařovací technikou švýcarské firmy Lister. Věřte, že v takovém bazénu se mohou koupat i dvě generace. A pozor, bazén si po celou dobu zanechá svou pro oči příjemnou modrou barvu, na které se nepodepíše silný mráz ani sluneční záření.

Plavková sezóna se blíží!

V nabídce firmy najdete bazény různých tvarů, rozměrů i hloubky. Největší popularitě se těší bazény oválné dlouhé pět, šest či sedm metrů. V ceně bazénu je samozřejmě zahrnuto i veškeré příslušenství, tedy schůdky, písková filtrace, skimmer, 2 vtokové trysky a kompletní zapojovací technologii. A ještě jednou upozorňujeme na již v úvodu zmíněnou akci, v rámci které získáte navíc spoustu dalších nezbytností zdarma. Tak neváhejte. Plavková sezóna se blíží!

Publikováno: 14. 05. 2019

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator