Víte, jaká barva letos frčí v bytovém designu?

Po pandemické šedi se nám již nikomu nestýská. Také bytový design se od loňské šedé odklání a nabízí mnohem elegantnější řešení. Jaká že barva letos usedla na trůn? Možná byste se divili.

Stylová tmavě zelená barva

Možná byste tuto barvu v oblasti bydlení příliš nečekali. Nejedná se ale o sytě tmavou barvu, nýbrž o pastelové odstíny oblíbené zelené. Objevuje se v mnoha podobách po celém bytě. Přidat si ji můžete třeba v rámci bytových textilií, skvěle se hodí ale také pro výmalbu některé ze zdí v místnosti. Doladit k ní můžete třeba i úchytky na kuchyňskou linku. Odtud je už jen krok k tomu, aby tuto barvu představoval i jídelní set, na kterém se skví praktické stolové podnože.

Vítejte v obývacím pokoji

Tmavě zelená se do prostoru obývacího pokoje nebo konferenční místnosti výborně hodí. kromě toho, že působí harmonicky, se jedná o velmi reprezentativní odstín. Pomocí závěsů, dekorativních polštářků, nebo fototapet na zdi si tak tuto barvu můžete snadno přivolat i do svého obývacího pokoje.

Klidné místo pro růst

Zelenou barvu samozřejmě používají bytoví designéři také v rámci tvorby dětských pokojů. Není přitom nutné nijak měnit odstíny nábytku. Pouze barevné prvky v místnosti nahraďte pastelovou zelenou. Příjemné závěsy, koberečky, nebo třeba plakáty či tapety, se budou výborně vyjímat v každém dětském pokoji.

Hypermoderní prostor

Je to u vás doma zařízeno ve stylu minimalismu a zdá se vám, že váš hypermoderní prostor postrádá prvek, který by vás pohladil po duši? I zde vám pomůže letošní barva roku. Zapojte fantazii a vyměňte třeba některé úchytky na vašem nábytku. Prostírání na jídelním stole, nebo také některé kousky nádobí, budou v tmavě zelené barvě působit originálně a hřejivě. Letošní barva roku je skutečně příjemná, nemyslíte? Už víte, jakým způsobem se bude hodit i do vašich prostor?

Publikováno: 28. 02. 2022

Kategorie: Interiér | Trendy a design

Autor: administrator