Obrubníky dají dlažbě ucelený tvar a nejen to

Betonová dlažba představuje praktické řešení, jak zpevnit plochu s důrazem na vysokou estetickou hodnotu. Zámková dlažba však nebude nikdy vypadat uceleně, není-li doplněna efektivním ohraničením. K tomu slouží betonové obrubníky, které nabízí vynikající mechanickou odolnost a dlouhou životnost. Betonová dlažba si získala na oblibě především pro svou odolnost. Identické vlastnosti můžete čekat i od obrubníků. Obrubník z vibrolisovaného betonu je stabilní, odolá jakémukoliv počasí a zároveň umožňuje atraktivní tvarové provedení prvků. Kvalitní zahradní obrubník disponuje těmito mechanicko-fyzikálními vlastnostmi:
  • je pevný v tlaku i v tahu
  • odolává působení vody, mrazu a chemických látek určených na rozmrazování
  • je odolný vůči obrusu povrchu
  • má minimální nasákavost
Mezi další výhody betonových prvků patří barevná stálost. Při výrobě se probarvují v celé hmotě, takže na nich není znatelné drobnější poškození. V nabídce najdete poměrně široké spektrum barev – nejen přírodní šedivou, ale také černou, hnědou, karamelovou, olivovou a další barvy. [gallery link="file" size="large" ids="495,496,497"]

Hlavní funkce obrubníků

Obrubníky slouží ke zpevnění okrajů dláždění plochy, jakožto i k celkovému oddělení různých typů ploch (např. dlážděné od vegetační), případně plochy s různou výškovou úrovní. Nachází využití ve městech, ale i v zahradní architektuře. Skvěle poslouží i k lemování dlážděné plochy, venkovního posezení a vůbec všude, kde se svou barvou a rozměry zapadnou. Povrch může být reliéfní i hladký, nikdy však není kluzký a proto poskytuje optimální bezpečnost.

Česká kvalita za skvělou cenu

Článek jsme připravili ve spolupráci s odborníky z české firmy PRESBETON. Přední tuzemský výrobce betonového zboží nabízí široké spektrum výrobků, které mají společný ekologický charakter, mrazuvzdornost, vysokou životnost a elegantní design. Obrubníky a ostatní betonové prvky najdete na www.presbeton.cz.

Publikováno: 25. 06. 2015

Kategorie: Zahrada | Úprava zahrady

Autor: administrator

Tagy: obrubníky | zahradní obrubník