Plochá střecha ano, ale jedině v dobré kondici. Kdy je na místě rekonstrukce?

Je pořízení domu s plochou střechou dobrý nápad? Ačkoliv mnoho lidí tvrdí, že by tento typ konstrukce v žádném případě nechtěli, z praktického hlediska je plochá střecha velmi zajímavá – nabízí více obytného prostoru a s tím související úsporu za teplo. Pokud se obejdete bez podkroví, vyjde vás vytápění výrazně levněji. A ani tím její výhody nekončí – za pozornost stojí také jednodušší údržba a opravy, jakožto i lepší přístup k odvodňovacímu systému. A aby toho nebylo málo, z ploché střechy lze udělat úžasnou terasu.

A pak je zde druhé hledisko. Starší ploché střechy trpí určitými neduhy, které úzce souvisí s nekvalitní a často i zcela chybějící hydroizolací. Jestliže stavitel nedodržel doporučené stavební postupy a na realizaci střechy šetřil, dříve nebo později přes střechu začne zatékat. Voda výrazně urychluje degradaci materiálu a kvůli vlhkosti se pod stropem tvoří plíseň. Nehledě na úniky velkého množství tepelné energie.

Majitelé ploché střechy s poškozenou izolací by proto neměli dlouho otálet a obrátit se na odborníky. Ti posoudí aktuální stav krycích vrstev, celistvost pláště a kondici kotvicích prvků. S ohledem na rozsah poškození doporučí lokální opravu, nebo celkovou rekonstrukci ploché střechy.

Rekonstrukce ploché střechy je technologicky náročný proces, a proto je na místě svěřit realizaci specializované firmě. Například odborníkům z jindřichohradecké společnosti EKISYS, která má v oblasti rekonstrukce a izolace střech dlouholeté zkušenosti. Zákazníci se mohou spolehnout na doporučení optimálního postupu i materiálů s ohledem na specifika objektu a finanční možnosti.

EKISYS působí především v Jihočeském kraji, ale po domluvě realizuje zakázky kdekoliv v rámci celé České republiky. Více se dozvíte a ekisys.cz.

Zanech komentář