Párty stan by neměl chybět ani na vaší zahradě. Jaký si však vybrat?

Jaro je v plném proudu, sluníčko krásně hřeje a většina z nás se snaží trávit na čerstvém vzduchu co nejvíce času. Velkou výhodu mají majitelé zahrad, protože mohou nerušeně relaxovat celé hodiny, sedm dní v týdnu. Namítáte snad, že siestu na zahrádce většinou pokazí nevyzpytatelné počasí? Záleží na úhlu pohledu. Pořídíte-li si párty stan, tak vás nečekaný déšť rozhodně nevyvede z míry. Zastřešená konstrukce navíc nabízí mnohé další výhody a bez nadsázky může zachránit průběh zahradní párty. Patříte-li mezi hrdé majitele zahrad, můžete si gratulovat. Jistě jste již pozvali své nejlepší přátele na nezapomenutelné grilování čí jinou akci, která se bude konat pod širým nebem. Bez vhodně zvoleného párty stanu však riskujete, že se počasí zvrtne a hosté nebudou na událost vzpomínat v dobrém.

Alfou a omegou je bytelná konstrukce

Párty stan představuje praktický úkryt před deštěm a nejen to. Poskytuje ochranu před ostrými slunečními paprsky i poryvy větru. Je dobrou volbou pro každého, kdo hledá způsob, jak zastřešit terasu nebo jiný plácek. Předpokladem vaší spokojenosti je ovšem dodržení určitých kritérií při výběru. Mezi ta základní patří typ konstrukce. Konstrukce párty stanů by měla být bytelná, jinak hrozí, že stavba nevydrží ani jednu sezónu. V praxi není výběr párty stanu snadný, protože narazíte na široké spektrum variant a mnozí prodejci vychvalují i poměrně nekvalitní výrobky. Jisté je, že ty nejlevnější rozhodně nejsou ani zdaleka tak kvalitní jako produkty ve vyšší cenové kategorii. Vzhledem k tomu, že party stan musí setrvat venku po dobu několika měsíců a čelit mnoha vnějším vlivům, měli byste zvolit variantu z ušlechtilé oceli a se silnostěnnými profily, které jsou pevné a nekorodují. Zeptejte se, zda je konstrukce ošetřena speciálním ochranným nátěrem. Prodejce by vám měl navíc garantovat dostupnost náhradních dílů. Budou se vám hodit, když některý z komponentů přeci jen vypoví službu.

Nepodceňujte kvalitu plachty

Odolná konstrukce by měla jít ruku v ruce s kvalitní plachtou. v tomto směru jsou požadavky jasné - od materiálu vyžadujte nepromokavost a odolnost vůči UV záření. Vsadíte-li na polyester, nebudete litovat.

Co ještě je dobré vědět?

Nedílnou součástí párty stanu by měla být příprava pro kotvení do země. Tímto způsobem konstrukci zajistíte a přijdete nepříjemnému zjištění, že si stan udělal výlet vzdušnou cestou až na pozemek souseda. Zároveň by vás mělo zajímat, zda lze stan rychle a jednoduše složit. Chcete snad ztrácet zbytečně čas a nervy montáží něčeho, co snad ani smontovat nejde? Nejlepší jsou párty stany s automatickým systémem zajištění pro složení lehkým tahem. Hodil by se vám konkrétní tip? Všem výše uvedeným kritériím odpovídají certifikované párty stany BRIMO. Patří k tomu nejlepšímu, co je momentálně na trhu k mání. Přečíst si o nich můžete nám www.brimo.cz.

Publikováno: 31. 05. 2018

Kategorie: Zahrada

Autor: administrator

Tagy: kvalitní párty stany | párty stany