Potřebujete přestěhovat něco VELKÉHO? Vše, co byste měli vědět o nadrozměrné přepravě

Přeprava několika krabic nepředstavuje žádný problém. S přehledem je poskládáte do kufru svého kombíku. Přestěhování většího kusu nábytku může být o něco složitější, ale nejde o nic, co by nezvládla zapůjčená dodávka. Ovšem co si počít v případě, když chcete přemístit něco opravdu velkého – třeba mobilní domek? Nezbude vám, než se obrátit na někoho, pro koho je nadměrná přeprava každodenním chlebem. Co všechno byste o této službě měli vědět?

Kdy se jedná o nadrozměrnou přepravu?

Jak poznáte, že jde o nadrozměrnou přepravu? Dle platné legislativy jde o přepravu nákladu soupravou přesahující standardní rozměry. V praxi se jedná o rozměry přesahující 16,5 m délky, 2,5 m šířky, 4 m výšky a celkové hmotnosti 48 tun. Přesahuje-li souprava výše uvedené rozměry, hovoříme o nadrozměrné dopravě, která vyžaduje speciální povolení od Ministerstva dopravy České republiky. Důvodem je fakt, že v případě nadrozměrné dopravy hrozí poškození silničních komunikací a zároveň i zvýšené riziko ohrožení bezpečnosti silničního provozu.

Nadrozměrné dopravě předchází pečlivé plánování

Přeprava nadrozměrných zásilek není snadná záležitost, ale naopak si žádá důkladné naplánování vhodné trasy. Je třeba počítat s časovou náročností i omezenou rychlostí přepravy. Logicky jde o finančně náročnější záležitost, protože se při ní využívá speciální technika a obvykle i technický doprovod. Náklady navyšují také správní poplatky apod.

Svěřte náklad profesionálům

S ohledem na výše uvedené skutečnosti je na místě kontaktovat odborníky, kteří mají s přepravou nadrozměrných zásilek dostatečné zkušenosti. Dobrou volbou je logistická společnost Easy Logistics – disponuje moderním vozovým parkem, flexibilně reaguje na nestandardní požadavky a dokáže vyřešit složité dopravní situace. Bližší informace najdete na easylogistics.eu.

Publikováno: 21. 06. 2018

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: nadrozměrná doprava | nadrozměrná přeprava